Kamuya 3 Bin 900 Memur Personel Alınıyor

Kamu Kurumları ve Kamu Kuruluşları tarafından yeni ilanlar yayımlandı. Yayımlanan ilanlara göre kamuya binlerce memur personel alımı yapılacak ve adaylar başvuru şartlarını taşımaları durumunda başvuruları kabul edilecektir. Bu bağlamda toplamda 3 bin 900 kişilik kadro ile alım yapılacak. İşte başvuru şartları ve detayları şöyledir.

Kamuya 3 Bin 900 Memur Personel Alınıyor

Birçok Kamu Kurumu ve Kamu kuruluşu bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için Kasım ayı Memur alımı ilanı yayımladılar. Bir çoğunun başvuru süreci başladı ve başvurular kasım ayında yapılacak. Adayların söz konusu kamu ilanlarına başvuru yapabilmeleri için belirtilen başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir. Söz konusu ilanlar Devlet personel başkanlığı tarafından ve bakanlıkların resmi internet sayfalarından yayımlanmış olup, İşin Olsa ekibi olarak bu ilanları tek sayfada topladık ve sizlerle paylaşıyoruz.

Kamuya farklı pozisyonlarda ve farklı niteliklerde toplamda 3 bin 900 kişilik boş kadro ile alım yapılmaktadır. Buna göre Adaylardan genel şartlari ve özel şartlar aranır. Tüm nitelikleri taşıyan adaylar ilgili kurumlar tarafından değerlendirmeye alınır ve değerlendirme sonucunda göreve başlamaları için talimat verilir. buna göre aşağıda ilgili ilanlara, başvuru şartlarına ve başvuru bilgilerine ulaşabilirsiniz.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR:

kamuya memur alımı ve personel alımı kapsamında 3 bin 900 memur personel alınacak. Bu yönde adaylardan, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir durumu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gibi nitelikler aranır.

Özel olarak ise, Yaş şartı, Eğitim şartı, KPSS Şartı ( Bazı ilanlarda KPSS şartı Aranmıyor ), YDS Şartı gibi şartlar aranıyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı aranan ilanlarda adaylardan, 2016, 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 50 puan olmak üzere , 55, 60, 65, veya 70 puan almış olmaları gereklidir.

Eğitim olarak ise, En az ilköğretim mezunu alımlarda mevcut ve Kamuya alımlarda en az Lise mezunu olmak kaydı ile, Ön Lisans ve Lisans mezunu olmak şartı aranacak. Adaylar alım yapılacak pozisyona göre mutlaka eğitim seviyesini tamamlamış olmaları gereklidir.

Yaş niteliğinde ise, Askeri alımlardan 25 yaşını doldurmamış olmak, Zabıta memuru alımlarından 30 yaşını doldurmamış olmak ve Kamu memur alımlarında 35 yaşını doldurmamış olmak şartı aranacak.

YAYIMLANAN İLANLARDAN HABERDAR OLMA:

Kamuya Memur Personel alımı için yayımlanan ilanlardan haberdar olabileceğinizi biliyormuydunuz? İşin Olsa mobil uygulamasını veya Fscebook gurubuna katılarak kamuya alımlar ilanlardan her daim haberdar olabilirsiniz.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

KAMUYA 3 BİN 925 MEMUR PERSONEL ALIM İLANLARI:

Söz konusu ilanların başvuru sayfalarına ve tam metinlerine ulaşmak için aşağıda sizlerle paylaşacağımız bağlantıları kullanarak ilgili ilanlar aulaşabilirsiniz.Başvurularınızı mutlaka başvuru tarihleri içerisinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Başvuru tarihleri dışında yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. İlgili ilanlara aşağıda ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Başasistan Alım İlanı - KPSS Yok

Fatih Belediyesi 30 Memur Alım İlanı - KPSS 70

Adalet Bakanlığı 1600 Hakim ve Savcı Adayı Alımı - KPSS Yok

Altınova Belediyesi 6 Memur Alım İlanı - KPSS 55

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler 13 Kamu Personeli Alımı

Tarım ve orman Bakanlığı Personel Alımı

Eynesin Belediyesi Memur Alımı - KPSS 55

Diyanet İşleri Başkanlığı 14 Memur Alımı

Adalet Bakanlığı 400 Memur Alımı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 70 KPSS Puanı İle 47 Sözleşmeli Personel Alımı

Şırnak Belediyesi 10 Zabıta Memuru Alımı - KPSS 65

Sahil Güvenlik Komutanlığı KPSS 60 Puan İle 10 Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartı Olmadan 50 Memur Alımı

Erciyes Üniversitesi 43 Sağlık Personeli Alımı

Türk Silahlı Kuvvetleri Subay ve Astsubay Alım İlanı

Eti Maden İşletmeleri 104 İşçi Personel Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

Ardeşen Belediyesi 3 Zabıta Memuru Alımı

İstanbul Devlet Opera ve Balesi KPSS siz Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan Göktaş
Ramazan Göktaş - 2 yıl Önce

Yaş 41 olmuş biz ölelimmi.

ahmet çetin
ahmet çetin - 2 yıl Önce

11.04.1988 doğumluyum biz hiç birşeyden faydalanamaycakmıyız arkadaş napalım yani yurt dışınamı kaçalım yaşımız büyük yazılmış 4 mahkeme açtım yaş küçültmek için hiç bir sorun alamadım ne bir pöhten ne bir bekçi alımından hiç bir şeyden yararlanamıyoruz benim gibi kaç madur vardır ne olacak bu halimiz millette hep gelecek kaygısı var artık evlenme yaşları 20 den 30 35 arasına çıktı neden çünkü düzenli bir yaşam kalitesi sürmesi için.

kamuran
kamuran @ahmet çetin - 2 yıl Önce

aynı dertten bende de var

Oğuzhan soylu
Oğuzhan soylu - 2 yıl Önce

Yaş sınırının 35 e uzatılması ben ve benim gibi ülke menfaati için çaba harcamak isteyenlere acılacak bir yol olacagını düşünüyorum talep çokluğuyla da daha kaliteli kişilerin seçileceğine inanıyorum

Harun Tuaç
Harun Tuaç - 2 yıl Önce

Ne zaman tarih yok

Esen kilinç
Esen kilinç - 2 yıl Önce

Nasil basvuru yapiliyor burada bulamiyorum

Dilek akkuş
Dilek akkuş - 2 yıl Önce

Nereye başvuru yapcaz bilgilendirirmisiniz lütfen