Sağlık Bakanlığı 1527 Memur Personel Alımı Yapıyor!

Sağlık Bakanlığı yayımlamış olduğu ilana göre bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için 1527 kişilik boş pozisyon ile alım yapacağını belirtti. Başvuru şartları ve başvuru detayları haberimizde yer almaktadır.

Sağlık Bakanlığı 1527 Memur Personel Alımı Yapıyor!

Sağlık Bakanlığı yayımladığı ilana göre memur personel alımı gerçekleştirecek. Buna göre Sağlık Bakanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek için toplamda 1527 kişilik boş kadro ile Başasistan alımı yapacağını belirtti. Buna göre Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü , Eğitim ve Araştırma hastaneleri başasistanlık kadrolarına sınav yapacak. Ataması yapılacak Başasistanlık kadrosuna ait ilgili dalda uzman olan tabip, tercih sırası belirterek, Sağlık Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden ilan edilen kadrolara en fazla üc tanesine başvuru yapabileceklerdir.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sağlık Bakanlığı başasistanlık sınavına başvuru yapacak adaylardan, Başvuru yaptığı dalda uzman olmak, Kamu görevleri için yükselmesine bir engel durumu olmamak, Açıktan başvuru yapacak adaylar için 657 sayılı devlet memurları kanununa uygun olmak, Başvuru tarihi itibari ile Devlet Hizmetleri yükümlülüğünün bitirmeye 180 günden az bir süre kalmış olmak, Almanca, İngilizce ve Fransızca dillerinden YDS den ÜDS belge teslim tarihi itibari ile son 5 yıl içinde en az 60 ve üzeri puan almış olma ları gerekmektedir.

Ayrıca Bilimsen çalışma ve eserlerinden ,Türk Tıp Dizininde kayıtlı dergilerde yayımlanmış, ikisi birinci isim olmak üzere en az üç orijinal araştırma makalesi bulunmak, SCI, SCI-E, SSCI veya AHCI indeksine kayıtlı dergilerde yayımlanmış birinci isim en az bir orjinal araştıma makalesi buunmak, veya SCI, SCI-E, SSCI veya AHCI indeksine kayıtlı dergilerde yayımlanmış ikinci isim en az bir orjinal araştıma makalesi buunmak şartları aranacak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar öncelike sınav ücreti olan 900 TL lik sınav ücretini Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan kılavuzda belirtilen bankaya yatırmaları gerekmektedir. Buna göre başvurular yapılacaktır.

Söz konusu olan başvurular 18 Temmuz 2018 tarihi iitbair ile başladı. Yayımlanan kılavuza göre başvurular 31 Temmuz 2018 tarihinde son bulacaktı ancak yapılan son duyuruya göre ilgili başvuru süresi 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatıldı. Buna göre adaylar en geç 31 Aralık 2018 tarihine kadar başvuru begeleri ile birlikte şahsen veya kargo yolu ile yapılacaktır. Başvurular belirtilen belgeler tamamladıktan sonra 2 (iki) adet USB taşıyıcıya (belleklerde oluşabilecek hasar göz önüne alınarak) yüklenip Başvuru Dilekçesi ekinde zarf içine konularak yapılacak.

Başvuru hakkında daha detaylı bilgi almak için ve başvuru kılavuzuna ulaşmak için Buraya Tıklayınız:

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 09:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Magdur
Magdur - 3 yıl Önce

Yeter ya bune labaravt ve veteriner bölüm açıyorsunuz kadro vermiyorsunuz yas siniri koyuyorsunuz su dünyada hiç şansımız yok artık belli

Fatoş
Fatoş - 2 yıl Önce

35 yaş ve üstü olsun mu yasamasin mi ne yapsin bu garipler ,ne ozelde ne devlette is bulamiyoruz. 900 ne ya kira param yuhhhh.

Soygun Var
Soygun Var - 2 yıl Önce

İnsanların Umutlarından Bile Para Kazanıyorlar 900 Lira Nedir Ayıp Yahu

Pes
Pes - 2 yıl Önce

Oldu olacak evin tapusunu üzerinize yapalım eskiden millet devleti sömürürdü şimdi devlet milleti sömürüyor sümürmekde yetmez resmen yağmalıyor

Yurt
Yurt - 2 yıl Önce

Yurt dedik girdik ama ne sahip çıkan var ne iş veren var polis özel harekat kazandım elediniz kaydımı sildiniz gittim uzaman cavusluk kazandım orada da parmağında dikiş var dediniz elediniz yazıklar olsun

siyah
siyah - 2 yıl Önce

900 tl ne ya millet parayı sokaktanmı süpürüyo insaf azcık ya

hakan
hakan - 2 yıl Önce

temizlik işçisi neden alinmiyor acaba yoksa adami olanimi aliyorlar