Sağlık Bakanlığı Personel Alımı için yeni duyuru geldi. Geçtğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı Personel Alımı kapsamında yayımlanmış olan duyuruya göre EKPSS hakkında teslim edilmesi gereken belgelerde sürenin uzatılması hakkında duyuru yayımlandı.

504 Personel Alımı Yapılıyor!

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek üzere En az İlkokul Mezunu adaylar içerisinden 504 Personel Alımı gerçekleştirecek. Buna göre alımlar;

İlkokul Mezunu Kontenjanları: 82 Hizmetli,

Lise Mezunu Kontenjanları:9 Hemşire, 81 Memur, 27 Sağlık Memuru

Ön Lisans Kontenjanları: 59 Sağlık Teknikeri, 14 Tekniker,

Lisans Kontenjanları: 10 Biolog, 7 Diyetisyen, 4 Fizyoterapist, 84 Hemşire, 72 Memur, 4 Mimar, 9 Mühendis, 5 Psikolog, 5 Sosyal Çalışmacı, 32 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni,

Personel Alımı Belge Teslim Süresi Uzatıldı!

Sağlık Bakanlığından 19 Mart 2024 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre EKPSS ile Personel alımı kapsamında belge teslim süresi uzatıldı.

2024/1 EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Sonuçlarına Göre Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Kadrolarına Yerleşenlerin Atanmasına Esas Olmak Üzere İstenen Belgelerin Teslim Süresinin Uzatılması Hakkında Duyuru ise aşağıdaki gibidir:

2024/1 EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Sonuçlarına göre Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı kadrolarına yerleşenlerin atanmasına esas olmak üzere istenen belgelerin teslim süresi 26/03/2024 tarihine kadar uzatılmıştır.

İlgili duyuru için tıklayınız.