Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ( TBMM ) işçi alımı için başvurular başladı.  TBMM Kamu İşçi alımı ilanına göre TBMM bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı meslek dallarında istihdam edilmek üzere 157 Kamu İşçi alımı yapılacak. Ağırlıklı olarak Mutfak Personeli ve diğer mesleklerde Personel alımı gerçekleştirilecek olup Kadın veya Erkek adaylar başvuruda bulunabileceklerdir. 

Öte yandan Sürekli işçi alımı KPSS Şartı aranmaksızın Noter kurası ile gerçekleştirilecek. Ancak Başvurular İŞKUR üzerinden yapılmayacak. İşin Olsa ekibi olarak sizler için tüm detayları ve bilmeniz gerekenleri paylaşacağız.

Başvuru Süreci Devam Ediyor!

TBMM İşçi alımı başvurusu için ilana başvurular 21 Mart 2024 tarihi ile başlamıştı ve hala devam ediyor. TBMM İşçi alımı için alımlar e-Devlet üzerinden alınacak. Öte yandna İşçi alımlarının İŞKUR üzerinden yapılıyor olsa da TBMM İşçi alımı başvurular İŞKUR üzerinden yapılmayacaktır.

Şartları sağlayan adaylar başvurularını en geç 28 Mart 2024 tarihine kadar yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 21 - 28 Mart 2024

Nasıl Başvuru Yapılacak?

TBMM Kamu İşçi alımı için başvurular İŞKUR ÜZERİNDEN YAPILMAYACAK! Genel olarak işçi alımları İŞKUR bünyesinden yapılmaktaydı. Ancak Bu başvurular sadece e-Devlet adresi ile kariyer adresi üzerinden başvuru yapılacak. Aşağıda sizlere Başvuru adımlarını paylaşacağız.

BAŞVURU ADRESİ: https://www.turkiye.gov.tr/tbmm-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

1. ADIM: öncelike yukarıdaki başvuru adresine e-Devlet şifresi ile giriş yapınız. Sonrasında açılacak ekran üzerinde " Yeni Başvuru " butonuna tıklayacaksınız.

tbmm başvuru resmi

2. ADIM: Açılan ekranda " TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI - SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI " ilanına ulaşacaksınız. Burada da " Başvur " Butonuna tıklayınız.

tbmm başvuru resmi

3. ADIM: Sonrasında ise İlanın detayları tekrardan karşımıza gelecek. Buradan tüm ilanı inceledikten sonra en altta bulunan "   Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum." seçeneğindeki kutuya tıklıyoruz ve ardından " Devam Et " Butonuna tıklıyoruz.

4. ADIM: Burada başvuru yapacağımız İl ve Mesleği seçtikten sonra " Devam Et " diyoruz.

tbmm başvuru resmi

5. ADIM: Mesleğimizi seçtikten sonra meslek bazında ilan detayları tekrardan kaşımıza geliyor. Bunuda inceledikten sonra " Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum. " seçeneğine tıkladıktan sonra " Kaydet ve İlerle " seçeneğine tıklıyoruz.

6. ADIM: Bundan sondaki adımlarda Kişisel bilgileriniz karşınıza çıkacak. Tüm bilgiler doğruysa " Kaydet ve İlerle " butonuna tıklıyoruz ve bizde istenen telefon, Adres ve e-posta gibi bilgileri doldurarak başvurularımıza devam ediyoruz.

Birden Fazla Mesleğe Başvuru Yapılabilecek Mi?

Adaylar, ilan edilen kadro ve unvanlardan sadece birine başvuruda bulunacaktır. Birden fazla unvan için yapılan başvuruların tamamı geçersiz sayılacaktır.

İşçi Alımı Yapılacak 14 Meslekler Hangileri:

TBMM tarafından yayımlanmış olan ilana göre 14 meslekte kamu işçi alımı gerçekleştirilecek olup alımlar " İstanbul, Ankara, Yalova " şehirlerinde gerçekleştirilecektir.

 • 2 Aşçı,
 • 14 Bahçıvan,
 • 29 Bulaşıkçı,
 • 1 Dönerci,
 • 3 El Dekor Süslemeci,
 • 1 Antrenör,
 • 71 Garson,
 • 1 Kebapçı,
 • 1 Kuaför,
 • 2 Pideci,
 • 1 Pizzacı,
 • 3 Resopsiyon Görevlisi,
 • 5 Taşıma İşçisi,
 • 23 Temizlik İşçisi,

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMDA! TIKLA SENDE KATIL VE GELİŞMELERİ TAKİP ET

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

TBMM Sürekli kamu işçi alımı için yayımlanmış olan ilana göre adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak " gibi nitelikler aranacaktır.

- Ayrıca Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,

- Nöbet veya vardiya usulü çalışmaya engel durumu olmamak,

- Alanına Göre Tecrübeli olmak (e-Devlet Kapısından alınacak barkodlu SGK Hizmet dökümü ile belgelemek.),

Yaş Şartı Nedir?

Adaylardan yaş şartları aranacak. Bu kapsamda Genel olarak Son başvuru tarihi ( 28 Mart 2024 )  esas alınmak üzere 30 , 35 veya 40 Yaşından büyük olmamak,

KPSS Şartı Yok! Noter Kurası Yapılacak!

TBMM Kamu İşçi alımı için herhangi bir KPSS şartı aranmayacak. KPSS siz personel Alımı Değerlendirmeler Noter Kurası ile gerçekleştirilecek. Kura çekimi noter huzurunda yapılacak olup adaylar isterlerde Kura çekimini canlı olarak Online izleyebilecekler.

Kura Tarihi: 24.04.2024

Kura Yeri: TBMM

Kura Saati: 10:00

Online İzleme Bağlantısı: Kura çekiminin canlı izleneceği web adresinin linki https://www.tbmm.gov.tr “Duyurular” bölümünden yayımlanacaktır.

Mesleğe Göre Özel Başvuru Şartları Nedir?

TBMM İşçi Kontenjan Tablosu

TBMM İşçi Kontenjan Tablosu

TBMM İşçi Kontenjan Tablosu

İLANIN TAM METNİ BURADA

GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİR VE ANINDA BİLDİRİM AL

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Kaynak: İşin Olsa