Jandarma Genel Komutanlığı 2018-2 Uzman Erbaş Alımı Başvurular ve Şartlar

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanmış olan ilana göre 2018-2 kapsamında sözleşmeli olarak uzman erbaş alınacak. Bu yönde duyuru yapıldı ve yapılan duyuruyu sizler le paylaşıyoruz.

Jandarma Genel Komutanlığı 2018-2 Uzman Erbaş Alımı Başvurular ve Şartlar

Jandarma Genel Komutanlığı yeni bir ilan yayımladı. İlgili duyuru Resmi Gazete tarafından yapılmış olup adaylara başvuru şartları belirtildi. Jandarma Genel Komutanlığı yayımladığı ilana göre, Lojistik branşlı Sözleşmeli uzman Erbaş alımı yapacak. Buna göre adaylardan bazı nitelikler aranmakta ve adayların bu nitelikleri taşımaları durumunda başvuruları kabul edilecektir. Yayımlanan ilgili duyuruya göre henüz başvuru kılavuzu yayımlanmadı ve başvuru kılavuzu Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesin üzeirnde yayımlandığında sizlerle paylaşıyor olacağız.

ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

Adayların başvuru yapabilmeleri için, bazı genel ve özel nitelikleri taşımaları gereklidir. Buna göre adaylardan genel olarak, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, En az ilköğretim mezunu olmak, Askeri öğrencilik ile ilişkisi kesilmemiş olmak, TSK da daha önce subay, Astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir cezası ve suç hükümlülüğü bulunmamak gibi genel nitelikler aranı. Bunun dışında askerlik şartı aranmayacak ancak askerliğini yapmış veya yapıyor olanlar için ve yaş şartı nitelikleri aranacak.

ASKERLİK NİTELİĞİ:

Yayımlanan kılavuza göre daylardan Askerlik şartı aranmayacak. Ancak Askerlik hizmetini yapmakta iken Birlik komutanlıklarınca düzenlenen nitelik belgesinden en az 80 puan almış olmaki Askerlik hizmetini yapmakta iken Askerliğe elverişli değildir olarak terhis edilmemiş olmak, ve Askerliğini yapmış olanlar için terhis süresinin üzerinden 5 yıldan fazla geçmemiş olmaları gerekmektedir.

YAŞ NİTELİĞİ:

Adaylardan, 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak, Askerlik hizmetini yapmış olanlar için başvuru tarihinin ilk günü itibari ile terhisis nüzeirnden 5 yıl geçmemiş be 27 yaşını bitirmemiş olmak şartları aranacak. Ayrıca sözleşmeli er ve erlerden en az 3 yıl görev yapmış ve müteakip süreleri içerisinde 29 yaşını bitirmemiş olmaları gerekir.

Bunlar dışında En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla, kilosu Tablo-1’de BoyKilo Tablosunda oranları belirtilen değerler içerisinde bulunmaları gereklidir.

BAŞVURULAR:

Yayımlanan kılavuza göre adaylar başvurularına 08 Kasım 2018 tarihi itibari ile başlayabilecek. Başvurular en geç 29 Kasım 2018 tarihine kadar devam edecek olup adaylar başvurularını Jandarma Genel Komutanlığı internet sitesin üzeirnden yapacaklardır. yayımlanan ilana ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

29 yaşındaki birkişi askerlik yapıyosa uzm çvş da olması gerekir bence yaş şartı esnetilmeli

Ahmet beytut
Ahmet beytut @Ahmet - 2 yıl Önce

Askerliğini o yasa bırakmaması gerekirdi

Soner
Soner - 2 yıl Önce

Biz asayiş bekliyoruz kaç ay dır bunlar lojistik alıyor ne yapalım biz şimdi o kadar beklenti

Ahmet beytut
Ahmet beytut @Soner - 2 yıl Önce

Kardeşim buda asayiş de var

Mehmet ak
Mehmet ak - 2 yıl Önce

Uzman

Nebi kıran
Nebi kıran - 2 yıl Önce

05.10.1998 dogumluyum basvura bilirmiyim?

Tahir darıcı
Tahir darıcı @Nebi kıran - 2 yıl Önce

Evet basvurabilirsin

İbrahim
İbrahim - 2 yıl Önce

Orta okullarda asayişe baş vurma hakkı verilsin

Harun
Harun - 2 yıl Önce

1 senedir asayiş komando bekliyoruz açılan alım lojistik açın artık komandoyu asayişi

Hilal
Hilal - 2 yıl Önce

Bayanlar ne zmn alınicak

Bk
Bk - 2 yıl Önce

Hilal jandarma bayan subay astsubay alır asayişte erkekler alınır bayanlara yer verilmez asayiş komando alımı bekliyoruz yapılan alıma bak arkadaş şaka gibi artık bi tarih verilmeli böyle bekletilmez insanlar