Sağlık Bakanlığı TİTCK Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans - 60 KPSS

Sağlık Bakanlığı Personel alımı ilanı yayımlandı. Lise ve Ön Lisans mezunu personel alımı şartları ve kontenjan bilgisi haberde.

Sağlık Bakanlığı TİTCK Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans - 60 KPSS

Sağlık Bakanlığı Personel alımı yapacak. Az Önce 30 Ekim 2023 tarihi ile yayımlanmış olan ilana göre Sağlık Bakanlığına bağlı olan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ( TİTCK ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda Sözlşemeli personel alımı gerçekleştirilecek. Buna göre alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/B fıkrasına göre 3 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

  • Ön Lisans mezunu 2 Şoför,
  • Lise Mezunu 1 Teknisyen,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu personel alımlarında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek" gibi şartlar aranacak.

Eğitim Şartı Nedir?

Teknisyen Alımı İçin - Ortaöğretim Kurumlarının İnşaat Teknolojisi alanından mezun olmak.

Şoför Alımı İçin - Herhangi bir önlisans programından mezun olmak.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94 puan türünden ve Ön Lisans mezunu için KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir.

Yaş Şartı Nedir?

İlan başlangıç tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. (30.10.1988 ve sonrası doğumlular başvurabilecektir.)

Belge Şartı Nedir?

Şoför Alımı İçin - Geçerlilik süresi dolmamış D veya DE sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Belgelemek kaydıyla en az 1 (bir) yıl Şoför olarak mesleki deneyime sahip olmak.

Teknisyen Alımı İçin - Belgelemek kaydıyla en az 1 (bir) yıl İnşaat Boyacısı/Boyacı olarak mesleki deneyime sahip olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı Personel alımı için başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamıştır. Başvuru için 15 günlük süre verilmiş olup sadece Elektronik ortamda başvuru alınacak.

Başvuru Tarihleri: 30 Ekim - 13 Kasım 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cem arslandogmus
Cem arslandogmus - 1 ay Önce

Merhaba ben Cem yaşım 34 issizim is arıyorum guvenlik kartım var tokata alim varmi sağlık bakanlığı