Bakanlıklarda Müjdeler gelmeye devam ediyor. 2024 yılı İlk yarısı gelmesi ile birlikte müjdeli Kamu haberleri gelmeye başladı. İşin Olsa ekibi olarak sektörü takip ederek sizlere bu haberimizde Sağlık Bakanlığı Alımları ve Milli Eğitim Bakanlığı alımları hakkında detayları aktaracağız.

51 Bin Memur Personel Alınacak!

Son zamanlarda gündemde olan Sağlık Bakanlığı Personel Alımı ve Milli Eğitim Bakanlığı Personel alımı için yeni ilanlar geldi. Resmi Gazete de yayımlanan kararlar sonrasında Memur Personel alımı için kontenjan dağılımları paylaşıldı.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Sağlık Bakanlığı 36 Bin Personel Alınacak!

Sağlık Personeli alımı kapsamında en çok personel istihdamı sağlayan Sağlık Bakanlığı bünyesine Eleman Güçlüğü çeken yerlerde atanmak üzere 36 bin Personel Alımı yapılacak. Personel alımı kararı Resmi Gazetede yayımlanmış olup kontenjan dağılımlarıda açıklandı. 

Sağlık Personeli

Hangi Birimlere Personel Alınacak?

Sağlık Bakanlığı alımları "  Acil Sağlık Hizmetleri, İlçe Sağlık Müdürlüğü/ Toplum Sağlığı Merkezi, Sağlık Evi, Yataklı Tedavi " hizmet birimlerine istihdam sağlanacak.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

  • Diyetisyen 1 Kişi,
  • Ebe 9 Kişi,
  • Hemşire 2 Kişi,
  • Sağlık Memuru 25 Kişi,
  • Sağlık Teknikeri 1 Kişi,
  • Tabip 3498 Kişi,
  • Uzman Tabip 32.464 Kişi,

olmak üzere 36 bin kişi istihdam edilecektir.

DETAYLI BİLGİ AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIDA:

Sağlık Bakanlığı 36 Bin Personel Alımı 2024 Yılı 2. Alım Yayımlanacak mı? Sağlık Bakanlığı 36 Bin Personel Alımı 2024 Yılı 2. Alım Yayımlanacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin Memur Alımı Yapılacak!

MEB 2024 yılı Öğretmen Alımı için kontenjanlar açıklandı. Öğretmen ataması kapsamında yayımlanan duyuruya göre 2024 yılı içim 20 bin Öğretmen alımı yapılacak.

Öğretmen ataması yapılacak dallar açıklandı ve 87 Farklı Öğretmen Dalında 20 bin memur alımı yapılacak.  Atama Takvimine göre 20 - 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında atama yapılacak.

Öğretmen Ataması-2

KPSS ve Mülakat İle Değerlendirme Yapılacak!

MEB tarafından gelen açıklamaya göre alımlar KPSS 50 puan ile yapılacak. Ancak geçmiş yıllara göre 2024 yılında yeni sistem ile %50 KPSS Puanı ile ve %50 yapılacak mülakat ile değerlendirme yapılacak.

ÖĞRETMEN ATAMASI DALLARI VE DETAYLARI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIDA!

MEB 2024 Yılı 20 Bin Öğretmen Ataması Kılavuzu Yayımlandı! MEB 2024 Yılı 20 Bin Öğretmen Ataması Kılavuzu Yayımlandı!