Sağlık Bakanlığı perosnel alımı işlemleri sona eriyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan 2828 sayılı kanun ile 2024/1 Atama kılavuzuna göre Sağlık Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere en az ilkokul mezunu adaylar içerisinden 363 personel alımı gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda 2828 sayılı kanun kapsamında alım yapılacak kontenjanlar ve başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Tercihler Süreci Sona Eriyor!

Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri sona eriyor. E-Devlet üzerinden alınacak başvurular için en geç 14 Mayıs 2024 tarihine kadar tercih alınacak.

Tercih Tarihleri: 29 Nisan - 14 Mayıs 2024

363 Personel Alımı Kontenjana Göre Dağılım:

Sağlık Bakanlığı toplamda 363 kişilik kadro ile 2828 sayılı Kanun kapsamında aşağıdaki pozisyon ve şartlarda personel alımı gerçekleştirilecektir.

İlkokul,Ortaokul,İlköğretim Mezunu: 90 Hizmetli Alınacak.

Lisans Mezunu: 2 Diyetisyen, 2 fizyoterapist, 

Ön Lisans Mezunu:  10 Sağlık Teknikeri, 1 Tekniker,

Lise mezunu: 258 Memur,

Ekran Resmi 2024 05 05 19.55.38

KPSS Şartı Yok!

Sağlık Bakanlığı personel alımında adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmayacaktır. KPSS şartı olmaksızın 363 personel alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan hangi Şartlar Aranacak?

Bakanlık adaylardan genel olarak, " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 18 yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şatlar aranacak.

2828 SAYILI KANUN TERCİH KILAVUZU BURADA

KAMUYA TÜM MEMUR PERSONEL ALIMI İLANLARI BURADA

Yeni İlanlardan haberdar olmak için Bizi Buradan Takip et ve İşin Olsa Mobil Uygulamasını indir!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA