Kırıkkale Üniversitesi personel alımı yapacak. Kırıkkale Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda 121 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Alımlar 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4 üncü maddesi kapsamında sözleşmeli olarak yapılacak. KPSS şartı nedir? Nasıl ve ne zaman başvuru yapılacak?

Başvuru Süreci Devam Ediyor!

Kırıkkale Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için başvurular 17 Mayıs 2024 tarihi ile başlamıştı ve hala başvurular devam ediyor. Başvuru şatlarını sağlayan adaylar başvurularını en geç 31 Mayıs 2024 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri: 17 - 31 Mayıs 2024

Başvuru Adresi: https://pdbilan.kku.edu.tr

Başvurular Elektronik Ortamda Yapılacak!

Kırıkkale Üniversitesi personel alımı başvurusu sadece Elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Bu yönde yukarıdaki linki kullanarak başvuru sistemine ulaşabilirsiniz.

Kırıkkale Üniversitesi Başvuru Sistemi

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 3 Teknisyen, 15 Destek Personeli (Temizlik Hizmetleri), 20 Destek Personeli (Hastabakıcı), 2 Şoför, 15 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 

Ön Lisans Mezunu: 5 Büro Personeli, 3 Sağlık Teknikeri, 1 Laborant, 2 Diğer Sağlık Personeli, 1 Diğer Teknik Hizmet Personel, 

Lisans Mezunu: 15 Büro Personeli, 34 Hemşire, 3 Ebe, 2 Programcı

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

Üniversite adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 18 yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir. Ayrıca KPSS ve Eğitim nitelikleride aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

Adaylardan KPSS şartı olarak, Lise mezunları için 2022 KPSS puanı ve Ön Lisans ile Lisans mezunu adaylar için 2022 yılı KPSS puanı kullanılacak. Buna göre Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir.

Eğitim ve Mesleki Şartlar Nedir?

Mülakat Yapılmayacak!

Üniversite personel alımı için adaylara herhangi bir mülakat yapılmayacak. Başvurular KPSS puanı ile yapıldığından sıralama da KPSS puanı kullanılacaktır. Buna göre değerlendirmelerde KPSS puan sırasına göre yapılacak olup adaylara herhangi bir Mülakat yapılmayacaktır.

İLANIN TAM METNİ