Millî Savunma Bakanlığı, bünyesindeki kadro ve kuruluşlarda "Memur" unvanıyla personel alımı yapacak. Bu süreç, 20-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve adayların belirlenen tarihlerde sınav merkezinde hazır bulunmaları gerekecek. Adayların sınava katılımı ve gerekli belgeleri hazırlama süreci, aşağıda detaylı olarak açıklanmıştır.

Başvuru ve Sınav Süreci

Millî Savunma Bakanlığı'nın personel alımı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal İşler Daire Başkanlığı Eğitim Merkezi'nde (Emniyet Mahallesi, Celal Bayar Blv. 77-A, 06560 Yenimahalle / ANKARA) yapılacaktır. Adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte bu merkezde bulunmak zorundadır. Belirtilen tarihte sınav merkezine gelmeyen adaylar, sınav haklarını kaybedecek ve tekrar sınava katılma şansları olmayacaktır.

Gerekli Belgeler ve Hazırlıklar

Sınava katılacak adayların, gerekli belgeleri sırasına göre düzenlemeleri ve şeffaf üstlü, mavi altlı plastik dosyaya takılı olarak getirmeleri gerekmektedir. Belgelerin asılları adayların yanında kalacak, sadece fotokopiler dosyaya takılacaktır. Gerekli belgeler şunlardır:

  • Sınav çağrı belgesi,
  • T.C. Kimlik Kartı/Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
  • Ehliyet/Sürücü Belgesi aslı ve fotokopisi (sadece şoför tercihi olan adaylar için).

Adaylar, sınav merkezine cep telefonu ve diğer elektronik cihazlarla giremeyeceklerdir. Bu tür cihazlar, nizamiyede belirtilen yerlere teslim edilecektir. Sınav süresince ve merkezde bulunulan süre boyunca yapılan tüm uyarılara uyulması ve disiplinli bir şekilde hareket edilmesi önemlidir.

Başvuru Şartları ve Değerlendirme

Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilirse, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri sonlandırılacaktır. Bu nedenle, adayların tüm belgelerini eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamaları büyük önem taşımaktadır.

 Başvuru Sonucunuzu öğrenmek için tıklayınız.