Bakanlıklara memur alımı için ilanlar yayımlandı. 4 Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda olmak üzere Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden memur alımı gerçekleştirilecek.

Toplamda 20.064 memur alımı için ilan listesi yayımlandı. Bu yönde Bakanlıklara başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıdaki niteliklere uygun olmaları gereklidir.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Adayların öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmaları gerekmektedir. Öte yandan KPSS, Eğitim ve Yaş şartları aranacak.

4 Bakanlık 20.064 Memur Alımı Yapacak!

Yayımlanmış olan Bakanlıklar memur alımı ilanları kapsamında 20 bin 64 kişi istihdam edlecektir. Bu yönde KPSS siz Memur Alımı ve En az 50 KPSS İle Memur Alım yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı 20 Bin Memur Alımı Yapılacak!

Milli Eğitim Bakanlığı 2024 yılı Öğretmen Ataması kapsamında yayımladığı duyuya göre 20 bin Öğretmen Alımı yapılacak. Çeşitli branşlarda Öğretmen ataması için tercihler 20 Mayıs 2024 tarihi ile başlayacak olup en geç 31 Mayıs 2024 tarihine kadar devam edecektir.

Bakanında açıkladığı gibi alımlar 50 KPSS puanı ile gerçekleştirilecek. Değerlendirmeler KPSS puanına göre yapılacak. %50 KPSS ve %50 Mülakat kullanılacaktır.

İLANIN DETAYLARI: https://www.isinolsa.com/meb-ogretmen-atama-kilavuzu

Hazine ve Maliye Bakanlığı 40 Memur Alımı Yapacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı ( HMB ) 2024 yılı Tahsis edilen kontenjanlar kapsamında 40 memur alacak. Bu kapsamda; " 15 Kişi Yurtdışı Yüksek Lisans, 25 Kişi Yurtdışı Staj " kapsamında alım yapılacak.

Bakanlık Yurtdışı alımları KPSS siz Memur Alımı kapsamında gerçekleştirilecek.  Başvurular en geç 20 Mayıs 2024 tarihine kadar alınacaktır.

İLANIN DETAYLARI: https://www.isinolsa.com/hmb-yurtdisi-memur-alimi-ilani

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 23 Memur Alımı:

Bakanlık “Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Devlet Memurları Hakkında Yönetmelik” kapsamında, 2024 yılında memur alımı gerçekleştirilecek. Alımlar 2 Kişi Yurtdışı Yüksek Lisans ( 0 - 12 Ay ) 1 Kişi Yurtdışı Yüksek Lisans ( 0 - 24 Ay ), 20 Kişi Yurtdışı Staj ( 0 - 24 Ay ) yapılacak.

Başvurular sadece İnternet üzerinden en geç 30 Haziran 2024 tarihine kadar alınacak.

İLANIN DETAYLARI: https://www.isinolsa.com/cevre-bakanligi-yurtdisi-memur-alimi

Enerji Bakanlığı Memur Alımı:

Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Devlet Memurları İçin Kurumlara Tahsis Edilen Kontenjanlara Dair, 16.10.2023 tarihli ve 7713 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı doğrultusunda Kurumumuz personeline yönelik 2024 yılı için; "Yerbilimleri, Maden, Maden Hukuku, Maden İşletmeciliği, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği, Sürdürülebilir Madencilik" konularında lisansüstü eğitim yaptırılmak üzere 1 (bir) kişilik kontenjan (0-12 ay) tahsis edilmiştir.

İLANIN DETAYLARI: https://www.isinolsa.com/mapeg-yurtdisi-memur-alimi

Yayımlanacak yeni haberlerden her zaman anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz ve sizin kolay kullanımını için hazırlanmıştır. Her gelişmeden anında haberdar olmak için,

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA