Ankara Üniversitesi personel alımı yapacak. 15 Mayıs 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Ankara Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı pozisyonda görevlendirmek üzere rektörlük ve Üniversite Hastanesinde görevlendirmek üzere 139 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Yayımlanmış olan ilana göre en az lise mezunu 4/B olmak üzere 139 personel alınacak.

Başvurular Sona Eriyor!

Ankara Üniversitesi personel alımı başvurusu için artık sona gelindi. Başvuru yapmak isteyen adaylar en geç 4 gün içerisinde yani en geç 29 Mayıs 2024 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu kapsamda başvuru için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Başvuru Tarihleri: 15 - 29 Mayıs 2024

Başvuru Adresi: https://pbs.ankara.edu.tr/basvuru

Sadece Online yapılacak başvurular kabul edilecek olup Bunun dışında yapılacak başvurular geçersiz sayılacaktır.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Ankara Üniversitesi sözleşmeli personel alımında başvurular KPSS puanı ile alınmakta olup değerlendirmelerde KPSS puanı ile yapılacak. Bu yönde Pozisyona göre en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak değerlendirme geçerli olacak.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 7 Hasta Bakıcı, 1 Şoför, 5 Temizlik Görevlisi, 7 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 

Ön Lisans Mezunu: 3 Büro Personeli, 5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 1 Tekniker, 1 Röntgen Teknisyeni, 15 Sağlık Teknikeri,

Lisans Mezunu: 92 Hemşire, 1 Fizyoterapist, 1 Diğer Sağlık personeli, 

Mülakat Yapılmayacak!

Söz konusu olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre Ankara Üniversitesi alımları için adaylara herhangi bir Mülakat yapılmayacaktır. Bu kapsamda değerlendirmeler sadece KPSS Puanı ile yapılacak olup en yüksek puandan en düşük puana kadar sıralama yapılacaktır.

bu yönde Taban puanlar pozisyonunda göre değişiklik gösterse de e düşük 65 puana kadar atama bekleniyor.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Ankara Üniversitesi personel alımı için genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak" gibi şartlar aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Ankara Üniversitesi 139Sözleşmeli personel alımında başvuru şartları dışında özel olarak KPSS ve mesleğine göre nitelikler aranacaktır. 

  • KPSS Şartı olarak, 2022 yılında yapılmış olan Kamu personeli seçme sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak şartları aranacaktır.

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nedir?

Ankara Üniversitesi 139 Perosnel AlımıAnkara Üniversitesi 139 Personel Alımı 2

Destek Personeli (Temizlik) Görev Tanımı:

1. Çalıştığı iş yerinde görev yerinin özelliklerine göre: Açık ve kapalı tüm alanlarda (açık arazi ve çevre, derslikler, hastaneler, amfiler, ofisler, yemekhaneler, spor alanları, tüm yatakhane, koridor, banyo, tuvalet vb. yerler) periyodik temizlik işleri, çöplerin ve geri dönüşüm materyallerinin toplanması, taşınması ve temizliği, taşınma/taşıma hizmetlerini yerine getirmek ve malzeme, demirbaş, makine-teçhizat vb. eşya veya yükleri taşıma yükleme ve boşaltma işlerini yapmak, boya-badana, sıva, alçı vb. bulaşıkların elle veya makinelerle yıkanması, kurulanması, temizlenmesi, yerine konulması ve servise hazır hale getirilmesi, kirli çamaşırların çamaşırhaneye gelişi, yıkanış ve kurutuluşu, ütüleme işleri, tasnif ile birimlere dağıtılması ve depolama hizmetlerini yapmak, kurum içi, kurum dışı evrak hizmetleri, bulunduğu birimde ikram hizmetlerinin hazırlanması ve servis hizmetlerini yapmak.

2. Kadın personel tarafından yürütülmesi gereken işlerde (kadın lavaboları ve diğer temizlik bakım işlerinde) görev yapacaktır.

3. Birimlerimizde erkek personel tarafından yürütülmesi gereken işlerde (erkek lavaboları ve diğer temizlik bakım işleri ile bedensel güç gerektirecek alanlarda) görev yapacaktır.

Destek Personeli (Hasta Bakımı) Görev Tanımı:

1. Çalıştığı ünite/servisi (sterilizasyon ve dezenfeksiyon) kullanıma hazır bulundurmak,

2. Hastaların muayene, tetkik ve tedavi için hazırlanmasına, tıbbi işlem öncesinde elbiselerinin değiştirilmesine ve işlem

sonrasında giyinmesine yardım edilmesi ve benzeri işleri yapmak,

3. Sağlık meslek mensubu tarafından belirlenen beslenme programına uygun olarak hastanın beslenmesine yardımcı olmak

hasta boşaltım malzemelerini (küvet, sürgü vb) toplamak ve temizlemek,

4. Sağlık meslek mensubu tarafından belirlenen egzersiz programının hastaya uygulanmasına yardım etmek,

5. Kullanılan malzemelerin hazırlanması, temizliği, dezenfeksiyonu ve uygun şekilde saklanmasında sağlık meslek mensubuna yardım etmek

6. Kullanılan aletlerin sterilize edilmesine, kirlenmiş malzemelerin bertaraf edilmesine, tıbbi aletlerin ve malzemelerin kullanıma hazır bulundurulmasına yardım etmek,

7. Alınan kan, doku veya diğer örneklerin laboratuvara naklini sağlamak,

8. Hastanın başka bir kliniğe ya da birime transferine yardım ve refakat etmek,

9. İlgilendiği hastaların genel durumunda fark ettiği değişiklikleri sağlık meslek mensubuna bildirmek,

10. Görevlendirildikleri birim yöneticisi tarafından verilen, tanımlanmış diğer görev yetki ve sorumlulukları yürütm

İLANIN TAM METNİ