Ülkemizde binlerce memuriyeti bekleyen kişilere kötü haber geldi. Daha önce de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama kapsamında kamuya Memur alımı için sınırlama getirileceği yöynündeydi. İşin Olsa ekibi olarak daha öncede sizlere bilgilendirme ve kendi yorumumuzla bir haber hazılmıştık.

Az Önce Hazine ve Maliye Bakanından da bir açıklama gelerek, Tasarruf konusunda İlk olarak memur alımlarının sınırlandırılacağını bildirdi.

Kamuda Personel Alımı Azalıyor: Memur Maaşları Özel Sektörü Geride Bırakırken Neler Oluyor? Kamuda Personel Alımı Azalıyor: Memur Maaşları Özel Sektörü Geride Bırakırken Neler Oluyor?

Memur Alımları Hiç Yapılmayacak Mı?

Kamuya alımlar komple durmuyor. Ancak Tasarruf kapsamında kurumlar ve Bakanlıklar sadece Emekli olanların yerine atamada bulunacak. Bu kapsamda Memur alımları devamlı olarak devam edecek. Bu kapsamda yeni ilanlardan anında haberdar olmak İçin İŞİN OLSA MOBİL  Uygulamasını indir.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS ve Android Uygulama İçin >>>> BURAYA

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten flaş açıklama:

Kamu kurumlarında tasarruf tedbirleri kapsamında personel alımlarında önemli kısıtlamalar geliyor.

Memur Alımları Sınırlandırılıyor:

Önümüzdeki 3 yıl boyunca kamuya sadece emekli olanların yerine personel alımı yapılacak.

Memur Servisleri Kaldırılıyor:

Savunma ve güvenlik hariç tüm kamu kurumlarında çalışanlar bundan sonra toplu taşıma kullanacak.

Yeni Araç Alımı ve Kiralama Yasaklanıyor:

3 yıl boyunca kamu kurumları yeni araç alamayacak veya kiralama yapamayacak.

Diğer Tasarruf Tedbirleri:

Taşıt ve bina kullanımında tasarruf, yurt dışı geçici görevlerde kısıntıya gidilmesi, enerji ve atık yönetiminde verimliliğin artırılması, haberleşme giderlerinde tasarruf ve diğer cari harcamalarda sıkı kontrol gibi tedbirler de paket içerisinde yer alıyor.

Bakan Şimşek'in Açıklaması:

Bakan Şimşek, kamuda tasarruf ve bütçe disiplinini sağlamak için 8 öncelikli alana yoğunlaştıklarını belirtti. Bu alanlar arasında kamu taşıtları, binalar, kamu istihdamı, idari yapılanmada etkinlik, yurt dışı geçici görevler, enerji ve atık yönetimi, haberleşme giderleri ve diğer cari harcamalar yer alıyor.

Memur Alımları Hakkında Detaylar:

  • Kamuya yeni personel alımları sadece emekli olanların yerine yapılacak.
  • Kamuda esnek ve uzaktan çalışma modeli geliştirilecek.

Tasarruf Tedbirlerinin Etkisi:

Bu tasarruf tedbirlerinin kamu kurumlarının bütçelerinde önemli bir rahatlama sağlayacağı ve kamu kaynaklarının daha etkin kullanılmasına katkıda bulunacağı öngörülüyor.