Marmara Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı - KPSS li KPSS siz

Marmara Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Yüksek Maaş ile KPSS li KPSS siz bilişim personeli alımı yapılacak. Şartlar ve maaş kat orarı haberde.

Marmara Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı - KPSS li KPSS siz

Marmara Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede 4 Ağustos 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Marmara Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığında istihdam edilmek üzere Tam zamanlı çalışacak Sözleşmeli Personel Alımı yapılacak. Söz konusu ilan için kontenjan dağılımı ve Başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak Kontenjanlar Hangileridir?

Marmara Üniversitesi yapılacak sınav ile 4 kişilik kadro ile " 1 Veri Tabanı Uzmanı, 1 Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Kıdemli Ağ Uzmanı ve 1 Bilgi Güvenliği Uzmanı " kadrolarında sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Üniversite Sözleşmeli Personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Özel olarak ise adaylardan, ) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gereklidir.

KPSS ve YDS Şartı Detayları Nedir?

Adaylardan Yabancı Dil sınavı şartı aranacak. Ancak KPSS Şartı olmadan da başvuru alınacaktır.

KPSS Puanı ile yapılacak başvurularda adayların KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gereklidir. Değerlendirmelerde %70 KPSS ve %30 YDS puanı kullanılacaktır.

KPSS puanı olmayanlarında başvurusu kabul edilecek olup Puan 70 olarak ele alınarak değerlendirmelerde %70 KPSS be %0 YDS puanı kullanılacaktır.

Başvurular ne Zaman Yapılacak?

Marmara üniversitesi sözleşmeli personel alımları için başvurular 4 Ağustos 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 18 Ağustos 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular sadece online yapılacak.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE