Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı personel alımı başvurusunda son güne geldik. Resmi Gazetede 29 Nisan 2024 tarihi ile yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre Bakanlığa bağlı olan Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü ( MAPEG ) 657 sayılı devlet memurları kanununa göre 4/B sözleşmeli personel alımı yapılacak. 

Başvurularda Son Gün!

Enerji Bakanlığı MAPEG personel alımı başvurusunda son gün. Başvurular sadece kariyer kapısı üzerinden gerçekleştirilecek olup aşağıdaki bilgiler kapsamında başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru Tarihleri: 13 - 19 Mayıs 2024

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/maden-ve-petrol-isleri-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Süresi içerisinde başvuruda bulunan ve gerekli şartları sağlayan adaylar, başvuru süresi bittikten sonra Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS-P93 puanları esas alınmak suretiyle en yüksek puandan başlamak üzere sıralamaya tabi tutulacaktır. Bu kapsamda 10 katı aday seçilecektir.

BAŞVURU EKRANI GELDİĞİNDE ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS ve Android Uygulama İçin >>>> BURAYA

Hangi Kadrolar İçin Personel Alımı Yapılacak!

MAPEG yayımladığı ilan kapsamında 10 personel alacak. Bu kapsamda alımlar " 5 Büro Personeli ve 5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi " alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Enerji Bakanlığı MAPEG tarafından gelmiş olan duyuru kapsamında adaylardan genel olarak " 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar " aranacaktır. 

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Ön Lisans seviyesinde KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir.

Yaş Şartı Ne Olacak?

Adayların 18 yaşını tamamladıktan sonra Son başvurunun yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1989 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar başvurabilecektir.)

Büro Personeli Alımı Şartları:

  • Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarından mezun olmak,
  • İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek,

Büro Personeli Maaşları Ne kadar?

Kamu alanında Büro personeli adaylarının 2024 yılı maaşları belli oldu.  Dereceye göre Kamu ve Özel büro personeli maaşları aşağıdaki haberde.

Kamu ve Özel 2024 Yılı Büro Personeli ve Memuru Maaşları Ne Kadar? Kamu ve Özel 2024 Yılı Büro Personeli ve Memuru Maaşları Ne Kadar?

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları:

  • Gece ve gündüz, iç ve dış mekânda 24 saat esasına göre vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.
  • Son başvuru tarihi itibarıyla silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak,
  • 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak,
  • Boyunun 170 cm den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

MAPEG Personel alımı kapsamında Koruma ve güvenlik görevlisi alımı için maaşlar belli oldu. Aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kamu ve Özelde 2024 Yılı Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar? Kamu ve Özelde 2024 Yılı Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

İLANIN TAM METNİ BURADA