Yapı Kredi Mevduat Faiz Oranlarını Güncelledi! Dolar Kurundaki Düşüş Yatırımcıları TL Mevduata Yöneltti

Dolar kurundaki düşüş, yatırımcıları Türk Lirası mevduat hesaplarına yönlendirdi. Bu kapsamda Yapı Kredi, mevduat faiz oranlarını güncelledi. 32 günlük faiz oranları ve en yüksek faiz veren banka arayışları hız kazandı.

Hoş Geldin Faizi ve Mobil Hesap Avantajı

Yapı Kredi, yeni müşterilere hoş geldin faizi olarak yüzde 50 faiz sunuyor. Geçtiğimiz haftalarda yüzde 55 seviyesinde olan bu oranlarda düşüş yaşanmış olsa da, mobil internet bankacılığı üzerinden hesap açanlara daha yüksek faiz oranları sağlanıyor.

31 Temmuz'a Kadar Stopaj Kesintisi

31 Temmuz 2024 tarihine kadar açılan hesaplardan elde edilen faiz gelirlerinden stopaj kesintisi yapılmaktadır. Bu kesintiler, vadesiz ve ihbarlı hesaplar ile 6 aya kadar olan vadeli hesaplar için yüzde 7,5, 1 yıla kadar olan vadeli hesaplar için yüzde 5, ve 1 yıldan uzun vadeli hesaplar için yüzde 2,5 oranında uygulanmaktadır.

Farklı Mevduat Hesap Seçenekleri

Yapı Kredi, e-Mevduat, Vadeli Mevduat, Döviz Dönüşümlü Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat, YUVAM TL Vadeli Mevduat, Çalışan Vadeli Hesap, Vade Dönüşüm, Esnek Vadeli Mevduat, Altın Mevduat ve 5D Mevduat gibi farklı mevduat hesap seçenekleri sunmaktadır. Bu hesaplar arasından yatırımcılar, birikim süreleri ve hedeflerine uygun olanı seçebilmektedir.

Örnek Faiz Getiri Hesaplaması

100 bin TL'lik bir birikimi 32 günlük bir dönem için Yapı Kredi'de değerlendirmek isteyen bir kişi, yüzde 39 faiz oranı ile 3.154,10 TL getiri elde edebilir. Aynı tutarı 3 aylık bir dönem için değerlendiren bir kişi ise yüzde 39 faiz oranıyla 8.969,47 TL getiri sağlayabilir. 94 günlük mevduat vadesinde ise faiz oranı yüzde 40'a yükselmektedir.

Hoş Geldin Faizi Detayları

Hoş geldin faizi kapsamında, 100 bin TL ve altı mevduatlarda aylık yüzde 47, 93 günlük ve üstü mevduatlarda ise yüzde 48 faiz oranları geçerlidir. 500 bin TL ve üstü birikimler için ise aylık yüzde 48 hoş geldin faizi sunulurken, 93 günlük ve üstü mevduatlarda yüzde 49 oranları geçerlidir.