Devlet Su İşlerinden tarihi müjde geldi. Az Önce DSİ yaptığı açıklamaya göre geçici süreli çalışan işçiler için kadroya geçiş işlemlerini duyurdu. Söz konusu duyuruya göre...

Devlet Su İşleri (DSİ) bünyesinde 5620 sayılı Kanun kapsamında çalışan geçici işçiler için sevindirici haber. 05.04.2023 tarihli ve 32154 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 7447 sayılı Kanun ile 5620 sayılı Kanuna eklenen ek 3. maddeye dayanarak,  geçici işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçirilme işlemleri başlatılıyor.

Başvuru Şartları:

  • Devlet Su İşleri bünyesinde geçici işçi pozisyonunda çalışıyor olmak
  • Hizmet gereklerini yerine getirmek
  • Hali hazırda görev yapılan pozisyonun, münhal bulunan kadroya uygun olması

Boş Kadro Sayıları:

Sıra No

Kadro Unvanı

Boş Kadro Sayısı

1

Sondaj İşçisi

14

2

Sondör

2

3

Şoför

35

4

Operatör

23

5

Treyler Operatörü

1

6

Düz İşçi (*Kaloriferci+**Garson)

45

7

Su Dağıtım Teknisyeni

31

8

Aşçı Yardımcısı

1

TOPLAM

152

Notlar:

  • “*” işareti: Kaloriferci kadrosunda yeteri kadar boş kadro bulunmadığı için Kaloriferci pozisyonunda görev yapan geçici işçiler açık bulunan Düz İşçi kadrosuna atanacaktır.
  • ” işareti:** Kuruma tahsis edilen Garson kadrosu bulunmadığı için Garson pozisyonunda görev yapan geçici işçiler açık bulunan Düz İşçi kadrosuna atanacaktır.

Diğer Kurumlarda Kadroya Geçiş İşlemi Yapılacak Mı?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünden gelen duyuru kapsamında diğer kurumlarda çalışan Geçici süreli işçiler için de kadro bekleyişi başladı. Bu yönde İşin Olsa ekibi olarak aldığımız yeni duyurulardan haberdar olmak için İşin Olsa mobil uyguamasını indiriniz.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS ve Android Uygulama İçin >>>> BURAYA