Milli Savunma Bakanlığı Uzman Erbaş alımı yapıyor. MSB Kuvvet Komutanlıklarına Uzman Erbaş alımı başvurusu sona ermek üzere. Bu yönde En az Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden Askeri Personel Alımı yapılacak. 

Peki MSB Uzman Erbaş Alımı hakkında yapılan duyuru nedir? Sınav Aşamaları nelerdir? Detayları sizlerle paylaşıyoruz.

777 Uzman Erbaş Alımı Kontenjanları:

Kara Kuvvetleri Komutanlığı:  105 Bakım, 177 Muhabere,

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı: 69 Elektrikçi, 35 Deniz İstihkam ( Marangoz, Kazancı, Demirci, Betoncu ), 6 Kademeci ( Oto Elektrikçi, 1 Oto Döşemeci ), 67 Mekanikçi ( Tornacı, Oksijen Kaynakçısı, Kıyı Birlikleri ), 56 Motorcu, 27 Porsun, 12 Serdümen ( Kaptan ), 3 Topçu, 27 Yara Savunma,

Hava Kuvvetleri Komutanlığı: 104 İstihkam, 12 Ulaştırma, 17 Uçak Bakım,

Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Başvurusu kabul edilen adayların seçim aşaması sınavlarına katılacakları tarih; aday başvuru miktarına göre planlama yapılarak, az önce Milli Savunma Bakanlığı PERTEM üzerinde duyurulmuştur.

Başvuru sonucunuzu e-Devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra Çağrı/Sınav Durumu menüsünden ulaşabilirsiniz. Giriş yapmak için tıklayınız...

Sınav Seçim Aşamaları Nedir?

Türk Silahlı Kuvvetlerinin uzman erbaş ihtiyacının karşılanması maksadıyla Millî Savunma Bakanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında istihdam edilmek üzere 2024 yılı teknik sınıflarda uzman erbaş temini seçim aşaması faaliyetleri üç aşamalı olarak yapılacaktır.

Birinci Aşama: Yazılı Sınav

18 Mayıs 2024 tarihinde saat 10.00'da Kara Harp Okulu Komutanlığında icra edilecektir. Yazılı sınava giren adaylar ikinci aşamaya katılmaya hak kazanacaktır. Yazılı sınav sonuçları sonraki aşamalarda açıklanacaktır.

İkinci Aşama: Evrak Kontrol, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi (Spor) ve Mülakat

a. Yazılı sınava giren adaylar sorgulama sayfasında belirtilen tarihte, saat 08.00'de MSB Personel Temin Daire Başkanlığı Cebeci / ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır. İkinci aşama faaliyetleri 20-28 Mayıs 2024 tarihleri arasında yapılacak ve her aday için 1 gün sürecektir.

b. Evrak Kontrolü için e-Devlet şifreleri mevcut olacak ve Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri beraberinde getireceklerdir.

c. Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.

ç. Spor yapmasında sakınca bulunmadığına dair tek hekim raporu getirmeyen adaylar "Fiziki Yeterlilik Testi" ne alınmayacaklardır.

d. Fiziki Yeterlilik Testi için adayların sınavlara gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

e. Mülakata spor kıyafeti ile girilebilecektir.

Üçüncü Aşama: Uygulamalı Mesleki Bilgi Sınavı

İkinci aşama faaliyetlerinde başarılı olan adaylara Uygulamalı Mesleki Bilgi Sınavı için ayrıca çağrı yapılacaktır. Uygulamalı Mesleki Bilgi Sınavı, Başvuru Kılavuzunda belirtilen esaslar doğrultusunda 04-14 Haziran 2024 tarihleri arasında icra edilecektir. Bu aşamada başarılı olan adaylar "Uzman Erbaş Olur" kararlı sağlık raporu almak üzere hastanelere sevk edilecektir.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı/Muhabere/Elektronik Harp tercihi olan adaylara uygulama sınavı yapılmayacağı için bu adayların hastane sevk işlemleri mülakat aşamasından sonra yapılacaktır.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS ve Android Uygulama İçin >>>> BURAYA