Milli Savunma Bakanlığı işçi alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanmış olan İşçi Alımı ilanına göre MSB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı şehirde ve Farklı meslek grubunda İşçi Alımı yapılacağını bildirdi. Bu kapsamda yayımlanan ilan için başvurular sadece İŞKUR üzerinden yapılacak.

2024 Yılı 1829 Kamu İşçi Alımı Yapılacak!

Milli Savunma Bakanlığı Personel Gemel Müdürlüğünden gelmiş olan İşçi Alımı ilanına göre MSB bünyesine 1829 Kamu İşçi Alımı yapacak. İŞKUR İşçi Alımı kapsamında yayımladığı ilan için ilan Numarası ve başvuru detaylarını paylaştı. Haberimiz sayesinde İlan listesine ulaşabilirsiniz.

122 Meslek 23 Şehir Listesi Yayımlandı!

İŞKUR üzerinde gelmiş olan duyuru ile MSB İşçi alımı meslekleri belli oldu. Bu kapsamda 122 meslek grubunda olmak üzere 1829 Kamu işçi alımı yapılacak. Meslek kontenjan dağılımı aşağıda.

MSB İŞKUR ile 1829 Kamu İşçi Alımı Sona Eriyor!  122 Meslek ve 23 Şehir Listesi MSB İŞKUR ile 1829 Kamu İşçi Alımı Sona Eriyor! 122 Meslek ve 23 Şehir Listesi

MSB İşçi Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Milli Savunma Bakanlığı İşçi alımı için adaylardan genel olarak,

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve ilan tarihi itibarıyla 36 yaşından gün almamış olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devletin sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4. Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

5. Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütlere desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

6. Kamusal haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

7. Askerlikle ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

8. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

9. Başvurunun son tarihi itibarıyla iş gücü taleplerinde belirtilen bölümlerden mezun olmak veya son başvuru tarihi itibarıyla ilanda belirtilen mesleki yeterlilik belgesi/ustalık belgesine sahip olmak ve belirtilen diğer özel şartları sağlamak (Mesleki yeterlilik belgesi veya ustalık belgesine hak kazanmasına rağmen, son başvuru tarihi itibarıyla belgesi düzenlenmemiş olanlar da başvuru yapabileceklerdir. Ancak, belge kontrollerinde adayların bu durumu ispatlayıcı belge ibraz etmeleri gerekmektedir).

10. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmelik’in 5’inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

11. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana Millî Savunma Bakanlığınca davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

12. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

13. Her aday, İŞKUR’da yayımlanan listede belirtilen bir ilana (bir iş yeri ve bir meslek koluna) başvuru yapabilir. Birden fazla ilana başvuru yapanlar ile Millî Savunma Bakanlığında ücretleri genel bütçeden ödenen bir iş yerinde çalışmakta olan işçilerden müracaat edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

14. İşe yerleştirme yapılabilmesi için adaylardan, arşiv araştırması ve/veya güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması ve başvuru yaptığı meslek kolunda çalışmasında sağlık yönünden sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Adayların öncelikle En az İlköğretim ve Lise mezunu olmaları gereklidir. Sonrasında ise belirtilen yaş şartını sağlıyor olmak ve Alım yapılacak meslek te ilgili sertifikalara ve belgelere sahip olmak zorunludur.

Kura Çekimi Yapılacak!

Kura çekimi, Millî Savunma Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Merkezi (Emniyet Mahallesi Celal Bayar Bulvarı No:77/A Yenimahalle/ANKARA) 16 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 10:00’da noter huzurunda yapılacaktır. Kura sonucunda belirlenen sözlü/uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylara ait liste Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden yayımlanacaktır. Bu yayım tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca tebliğ yapılmayacaktır.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

İŞKUR ile yayımlanmış olan MSB Kamu İşçi alımı ilanına göre başvuru süreci ilanın yayımlanması ile birlikte başladı. Bu kapsamda adaylara başvuru için 4 günlük süre verilmiş olup başvurular sadece İŞKUR üzerinden yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 24 - 29 Nisan 2024

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

ADIM ADIM Nasıl Başvuru Yapılacak?

İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 4gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

1. ADIM: Öncelike yukarıdaki başvuru ekranına e-Devlet şifresi giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayarak ilana ulaşabilirsiniz.Başvuru ekranında " İl " Yazan kısma ilgili şehir seçeniz

2. ADIM: İş yeri türü kısmını Kamu Seçiniz.

3. ADIM: İşyeri Ünvanı yazan kısma MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI yazınız

4. ADIM: Ara butonuna tıkladıktan sonra ilgili ilanlar karşınıza gelecektir. Başvrularınızı yapabilirsiniz.

BAŞVURU YAPACAKLARA HAYIRLI OLSUN. YENİ İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA TAKİP ET

İşin Olsa İnstagram >>>>>BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>>BURAYA

Android Uygulama için >>>>BURAYA