Koronavirüs Aşısı İçin Bir Ülke Daha Seri Üretime Başlayacağını Açıkladı!

Geçtiğimiz günlerde Rusya'dan gelen Koronavirüs Covid-19 aşı üretimi ve dağıtımı anlaşması müjdesini ardından, bir ülkeden daha seri üretime geçileceği açıklaması geldi. Detaylar haberde.

Koronavirüs Aşısı İçin Bir Ülke Daha Seri Üretime Başlayacağını Açıkladı!

Koronavirüs aşısına dair yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Rusya tarafından geliştirilen aşı Rusya devlet başkanı Putin'in kızı tarafından denendiği ifade edilmişti. Ardından Türkiye'de bazı uzman bilim insanlarının yaptığı açıklamaya göre aşının bu kadar kısa sürede bulmasını temkinli bakılması gerekliliği ifade etmişti.

Rusya'da aşı çalışmaları yanı sıra yeni açıklamalarda devam ediyor. Bu kapsamda çalışmaları sürdüren Rus Enstitünün Direktörü bir açıklama yaptı. Şirketlerin 1980 yılından bu yana devam eden başarısının olduğunu ifade etti. Rusya devlet başkanı Vladimir Putin yaptığı açıklamada Rus Epidemiyoloji ve mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen aşı için Rus bilim adamlarımıza gurur duyuyoruz ifadesinde bulundu. Aynı Enstitü Ebola aşısını 2015 yılında üretmişti. Bu çalışma da aynı teknolojik temel alındığı ifade edildi.

BİR ÜLKEDEN DAHA AŞI AÇIKLAMASI GELDİ!

Yeni bir gelişme de Hindistan'dan geldi. Yapılan açıklamaya göre Devlet Başkanı Modi, covid-19 aşısını seri üretime başlanacağını ifade etti. Ülkede 3 aşı için test aşamasında bulunuyordu. çalışmalar yürütenlere yönelik olarak destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2020, 23:55
YORUM EKLE