TÜBİTAK KPSS siz 71 Personel Alımında Son Gün

TÜBİTAK geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilan ile bünyesine 71 personel alımı yapacağını bildirmişti. Başvurularda son güne geldik. İşte ilan bilgileri.

TÜBİTAK KPSS siz 71 Personel Alımında Son Gün

TÜBİTAK bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı birimlerinde personel alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilan ile TÜBİTAK 4 farklı ilan ile 3 birimine personel alımı yapacak. Başvurularını ilanın yayımlanması ile başlamasının ardından artık sona ermektedir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar için son şans. Peki hangi kadrolarda alım yapılacak? Şartlar ne olacak?

KADRO DAĞILIMI:

TÜBİTAK personel alımı için alımlar farklı kadrolarda ve birimlerde yapılacak. Buna göre, Yayımlanan ilanlara göre TÜBİTAK RUTE ( Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü ), TÜBİTAK Genel Sekreterlik ve TÜBİTAK TBAE ( Temel Bilimler Araştırma Enstitüsü ) bünyelerine, Ar-Ge Personeli, Kısmi Süreli Proje Personeli, Aday Araştırmacı, Uzman - Uzman Yardımcısı kadrolarında 71 kişilik boş kadro ile alım yapılacak.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

TÜBİTAK Personel alımı başvuruları 7 Haziran 2021 tarihi ile başlamış olup adaylar başvurularını en geç 28 Haziran 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını sadece TÜBİTAK resmi İnternet adresi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİYOR?

TÜBİTAK personel alımına başvuru yapacak olan adaylar bazı nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda adaylar başvuru yapabilmeleri için " Kamu haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, yapılmış olan İngilizce dil sınavlarından belirli derecede puan almış olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak ve alım yapılacak alanda tecrübe ve eğitime sahip olmak" şartları aranacak.

İLANLARIN DETAYLARI BURADA

YORUM EKLE