Sedat Peker Hakkında Suç Duyurusu

Akademisyenlerden Sedat Peker hakkında suç duyurusu bulundu. 1128 akademisyen, geçtiğimiz hafta gündemin baş konusu olmuşlardı. İşte o Akademisyenlerin suç başvurusu.

Sedat Peker Hakkında Suç Duyurusu

Akademisyenlerden Sedat Peker hakkında suç duyurusu bulundu. 1128 akademisyen, geçtiğimiz hafta gündemin baş konusu olmuşlardı. İşte o Akademisyenlerin  suç başvurusu.


Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi tarafından hazırlanan “Bu suça ortak olmayacağız” başlıklı bildiriye imza attıktan sonra siyasetin, YÖK’ün ve yargının hedefi haline gelen akademisyenler, kendilerini  , "Oluk oluk kan akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız" sözleriyle tehdit eden Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu.

Güneydoğu’daki sokağa çıkma yasaklarını ve sivil can kayıplarını eleştiren “Bu suça ortak olmayacağız” başlıklı bir bildiriye imza atan 1128 akademisyen, geçtiğimiz hafta gündemin ilk sorusuna oturmuş, başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olmak üzere, hükümet yetkililerinin ağır eleştiri ve suçlamalarıyla karşılaşmıştı. YÖK ve bazı üniversitelerin idari soruşturma başlattığı akademisyenler hakkında savcılıklar da harekete geçmiş, Kocaeli, Bolu, Erzurum gibi kentlerde evlerinden gözaltına alınan akademisyenler olmuştu.
Akademisyenlerin bildirisine karşı kendisine ait internet sitesinde bir ‘karşı bildiri’ yayınlayan yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Sedat Peker ise imzacıları açıkça ölümle tehdit etmişti.
Akademisyenler, “Sözde aydınlar çanlar ilk önce sizin için çalacak” başlıklı bildiride "Oluk oluk kan akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız" gibi ifadeler kullanan Peker hakkında bugün topluca suç duyurusunda bulundu. İstanbul Adliyesi’ne gelerek suç duyurusu dilekçelerini bizzat veren akademisyenler, Peker için “Hakaret, tehdit, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama” fiilleriyle ilgili işlem yapılmasını talep etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 01:09

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE