Milli Savunma Bakanlığı KKK 2019 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı!

Milli Savunma Bakanlığı resmi İnternet sitesinde yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan duyuruya göre Kara Kuvvetleri Komutanlığına 2019 yılı için sözleşmeli er temini yapılacak ve bu yönde başvuru kılavuzu yayımladı ve sizlere detayları aktarıyoruz.

Milli Savunma Bakanlığı KKK 2019 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı!

Askeri ilanlar kapsamında söz konusu olan ilanlara yeni ilanlar eklendi. Buna göre Milli Savunma Bakanlığı yayımlamış olduğu duyuruya göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyacı doğrultusunda 2019 yılı için Sözleşmeli er temini başvuru kılavuzu yayımlandı ve başvuru ekranı açıldı. İşin Olsa ekibi olarak sizlere yayımlanmış olan kılavuz hakkında bilgileri aktaracağız.

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Sözleşmeli er alımına başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen nitelikleri taşımak zorundadırlar. Bu kapsamda şartlar belirtildi ve en az İlköğretim mezunu olan adaylar başvuru yapabilecekler. Ayrıca adaylardan yaş şartı da aranmaktadır.

SÖZLEŞMELİ ER ALIMINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli erliğe başvuru yapacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En Az İlköğretim mezunu veya yurtdışında dengi okul mezunu olmak, Askeri okuldan veya TSK dan ilişkisi kesilmemiş olmak, TSK da daha önce Uzman Jandarma veya Uzman erbaş, Subay, Astsubay, Sözleşmeli er ve erbaş olarak istihdamı sağlanmamış olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir terör örgütü üyesi olmamak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde Sözleşmeli Erbaş ve Erler için belirtilen şartları taşımak,

Yaş Şartı: Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak tamamlamış olan adaylarda için alımın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 25 yaşını doldurmamış olmak , Askerlik hizmetine henüz başlamamış olan veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan size 01 Ocak 2019 tarihi itibari ile 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmaları gereklidir.

Ayrıca Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuru yapacak adaylar Birlik Komutanlıklarında verilecek olan Nitelik belgesini almış olmaları gereklidir.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacaklar başvurularına Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımına başvurular MSB tarafından açılan başvuru ekranına göre başvurular başladı. Buna göre adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Sizlere aşağıda başvuru kılavuzu ve başvuru ekranları hakkında bağlantılar paylaşacağız.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU ADRESİ:

ASKERİ İLANLARDAN HABERDAR OLMA:

Yayımlanancak diğer askeri ilanlardan anında haberdar olmak için İşin Olsa mobil uygulamasını indirerek ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz. Ya da sosyal medya hesaplarımı takip ederek ana sayfanızda her zaman güncel ilanlara ulaşabilirsin.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 16:28

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE