Polis Akademisi Başkanlığı ilanları geliyor. Her yıl yapılan Polis alımları için kadro ve kontenjan dağılımı belli olmaya başladı. En az lise mezunu 12 bin 500 polis alımı gerçekleştirilecek.

İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde Polis Akademisi Başkanlığı Alımları kapsamında POMEM Polis ALımı ve PMYO Polis Alımı hakkında bilgileri aktaracağız.

2024 Yılı 12 Bin 500 Polis Alımı Belli Oldu!

Polis olma yolunda ilerleyen adaylar her yıl Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Açılan sınavlara katılıyor. Bu kapsamda Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylardan Polis alımı yapılacak olup adaylar başvuru yapacaklar.

31. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Yapılacak!

Resmi Gazetede yayımlanan karar ile POMEM kapsamında 10 bin Polis alımı belli oldu.

Bu kapsamda 31. Dönem Kapsamında Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden,

  • 500 Merkez Teşkilatı,
  • 9500 Taşra teşkilatı,

olmak üzere toplamda 10 bin Polis Memuru alımı gerçekleştirilecektir. Detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

75 Bin Aday Seçilecek! 31. Döne POMEM 7500 Bin Polis Alımı Sona Eriyor! 75 Bin Aday Seçilecek! 31. Döne POMEM 7500 Bin Polis Alımı Sona Eriyor!

2023 PMYO 2500 Polis Alımı Yapılacak!

Polis Akademisi Başkanlığı eğitilmek amacı ile Lise mezunu adaylar içerisinden 2500 Polis Öğrenci alımı bekleniyor. Her yıl yapılan alımlar bu yılda ÖSYM YKS işlemleri sonrasında ilan yayımlanacak.

PMYO 2024 Yılı 2500 Polis Alımı Yapılacak! Lise Mezunu TYT Puan Taban Kaç? PMYO 2024 Yılı 2500 Polis Alımı Yapılacak! Lise Mezunu TYT Puan Taban Kaç?

POMEM VE PMYO ALIMLARINI BEKLEYEN KADIN ERKEK ADAYLAR BURADA. TIKLA SENDE İNSTAGRAMA KATIL

Polis Alımı Başvuru Şartları Nedir?

POMEM ve PMYO kapsamında adaylardan ortam olarak,

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

- Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

- Sağlık açısından EGM belirttiği sağlık şartlarını sağlıyor olmak, 

- Silah taşımasına veya Silahlı görev yapmasına engel bir durumu olmamak,

- Alkol Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı sebebi ile tedavi görmemiş olmak,

- Herhangi bir siyasi parti üyeliği olmamak,

POMEM Alımı Özel Şartları:

POMEM alımlarında adaylardan KPSS Şartıda aanacaktır. Buna göre POMEM alımlarında özel olarak, Ön Lisans için P93 puan türünden en az 65 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak.

Öte yandan Lisans mezunu olan adaylar önlisans üzerinden başvuruda bulunamazlar. Bu şekilde başvuruda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. 

PMYO Alımı Özel Şartlar:

Lise mezunu PMYO polis alımı için, 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak, ÖSYM tarafından yapılan YKS sonrası TYT puan türünden en az 250 taban puan almış olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Polis alımı başvurusu için süreç önümüzdeki günlerde başlayacak. Yapılan açıklama ile POMEM alımları için seçimlerden önce yeni müjde gelebilir. 

PMYO alımları ise 2023 YKS sonrası yapılacağından Temmuz ayında beklenmektedir.

Polis alımından haberdar olmak için İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI indiriniz.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Editör: Erhan İmamoğlu