Polis Akademisi Başkanlığından son dakika duyurusu geldi. Az Önce 29 Nisan 2024 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre 31. Dönem POMEM kapsamında Sınav Giriş belgeleri ve Fiziki Yeterlilik parkuru talimatları açıklandı.

52.336  Aday Sınava Girecek!

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinin 7’nci maddesinin 3’üncü fıkrasında yer alan “…Ön başvurusu alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır. Şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için bu hüküm uygulanmaz.” hükmüne istinaden lisans mezunu 37.336 erkek ile 15.000 kadın aday olmak üzere toplam 52.336 aday sınav aşamalarına katılmaya hak kazanmıştır. 

POMEM SINAVLARINA KATILACAK ADAYLAR İNSTAGRAM DA BULUŞTU!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı!

Polis Akademisi Başkanlığından 29 Nisan 2024 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre POMEM Sınav Giriş Belgeleri açıklandı. Adaylar e-Devler şifresi ile Sınav Giriş belgelerine Polis Akademisi resmi internet adresi üzerinden ulaşabilecekler. Pa'dan gelen duyuru şöyledir;

231. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında, Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavı aşamasına katılacak olan adaylar Sınav Merkezlerini, T.C. Kimlik Numaraları ve e-Devlet şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgulayarak öğreneceklerdir. İlan edilen sınav tarihi ve Sınav Merkezinde adayların Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavı işlemleri yapılacaktır. Fiziki Yeterlilik Sınavı aşamasını başarı ile geçen adaylar Polis Akademisi Başkanlığınca ilan edilecek ileriki bir tarihte Mülakat Sınavı aşamasına katılacaklardır. Ayrıca, adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir. 

Adayların, Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya ile kesici, delici alet ve yanıcı, parlayıcı madde bulundurmamaları gerekmektedir.

Sınav Giriş Belgesi için tıklayınız.

    UYARI: Sağlık Bilgi Formu için tıklayınız.
    UYARI: Fiziki Yeterlilik Parkur Dilekçesi için tıklayınız.
    UYARI: Aday Seçme ve Değerlendirme Kılavuzu için tıklayınız.

12 Adımdan Oluşan POMEM Fiziki Yeterlilik Parkuru ( FYP ) Açıklandı!

Polis Akademisinden 29 Nisan 2024 tarihi ile yayımlanmış olan duyuruya göre Adayların merak ettiği POMEM Polis Alımı Fiziki yeterlilik parkuru açıklandı. Parkur Kadın ve Erkek adaylar için 29 metre uzunluğunda ve ağırlıkların başındaki duba ile takla minderinin başındaki duba arası 14 metre eninde, takla atma minderinin başındaki duba ile bitiriş çizgisine kadar 29 metre uzunluğunda toplam 7 istasyon ile 72 metre uzunluğundaki parkurdan oluşmaktadır.

FYT PARKUR TALİMATLARININ TAMAMI BURADA

GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA