Yeni Nexus Sızdırıldı!

Google tarafından bu yıl Nexus cihazlarının yeni modellerini göreceğiz.2015 yılı içerisinde iki farklı üretici Nexus'un yeni modellerini tanıtacak.

Yeni Nexus Sızdırıldı!

Google tarafından  bu yıl Nexus cihazlarının yeni modellerini göreceğiz.2015 yılı içerisinde iki farklı üretici Nexus'un yeni modellerini tanıtacak.

 

Google'ın 2015 finansal yılı içerisinde satışa sunmayı planladığı söylenen Nexus modellerine ait yeni bilgiler geldi... Bilindiği üzere bu yıl, iki farklı üretici tarafından geliştirilen Nexus cihazları göreceğiz.

YENİ MODELLER GELİYOR

Hem LG hem de Huawei, Google ile yapmış oldukları anlaşma neticesinde amiral gemi niteliğinde cihazlar çıkaracaklar. Bugünse, bu yeni modellere ait birtakım sızıntılar gerçekleşti. Kaynak ise son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan OnLeaks. @OnLeaks Twitter hesabı üzerinden paylaşılan bilgilere göre LG tarafından geliştirilecek olan Nexus, 5.2 inç boyutunda bir ekran ile gelecek. 8 mm ya da 9.8 mm arasında bir inceliğe sahip olması beklenen model, parmak izi okuyucu özelliğine ve USB Type-C bağlantı ara birimine sahip olacak. Nexus 5 olarak adlandırılacağı ön görülen ve metal kasa şeklinde gelecek olan bu modelin en göze çarpan özelliklerinden biri ise ön yüzünde hoparlör barındırması. Ayrıca bahsedilen parmak izi sensörü telefonun arka kısmında yer alacak. Huawei önderliğinde geliştirilmekte olan Nexus modelinde ise 5.7 inç boyutunda bir ekran ile karşılaşacağız.

METAL KASA ÖZELLİĞİ

Yine aynı şekilde USB Type-C girişi, metal kasa ve parmak izi okuyucu gibi özelliklere sahip olacak olan cihazın kalınlık değeri ise 6.6 mm ya da 8.5 mm olarak ölçülecek. Android'in şu anda gelişim sürecinde olan M sürümü ile geleceği söylenen iki Nexus modelinin de yıl bitmeden raflarda olması ön görülüyor. Eğer konu adına yeni bir bilgi paylaşılırsa aktarmış olacağız, gözünüz bizde olsun.

milliyet

YORUM EKLE