Twitter Neden 125 Bin Hesabı Dondurdu?

Sosyal medya ağı olan Twitter, bünyesindeki 125 hesabı askıya aldı! Peki Twitter neden 125 bin hesabı askıya aldı? İşte Twitter, tarafından yapılan o açıklama;

Twitter Neden 125 Bin Hesabı Dondurdu?

Sosyal medya ağı olan Twitter, bünyesindeki 125 hesabı askıya aldı! Peki Twitter neden 125 bin hesabı askıya aldı? İşte Twitter, tarafından yapılan o açıklama;


Twitter, terörizmle ilişkili 125 bin hesabı askıya aldığını duyurdu. Twitter`dan yapılan açıklamada "Biz de aşırı görüşteki grupların işledikleri vahşet karşısında dehşete düşmüş durumdayız" denildi.

Twitter, terörizmle ilişkili 125 bin hesabı askıya aldığını duyurdu. Sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yapılan açıklamada, geçen yılın ortasından bugüne kadar, terör aktivitelerini destekleyen veya tehdit edici unsurlar içeren 125 binden fazla hesabın askıya alındığı belirtildi. 

Twitter'ın terörizmi desteklemek için kullanılmasının kınandığı açıklamada, sosyal paylaşım sitesinin sunduğu hizmetlerden şiddet ve korku salmak için faydalanılamayacağı bildirildi. Askıya alınan 125 bin hesabın, başta DAEŞ örgütüyle bağlantılı olduğuna işaret edilen açıklamada, "Dünya genelindeki çoğu insan gibi biz de aşırı görüşteki grupların işledikleri vahşet karşısında dehşete düşmüş durumdayız. Twitter kuralları, bu tür davranış biçimlerine izin vermiyor" ifadelerine yer verildi.

İnternet üzerinde terör içerikli mesajları tanımlamak için "sihirli bir algoritma" olmadığı vurgulanan açıklamada, bu hesapların askıya alınmasından sonra, terörle ilgili içeriğe sahip aktivitelerin siteden uzaklaşmaya başladığı kaydedildi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE