18. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Sonuçları Duyuruldu

18. dönem POMEM 10 bin polis alımı eğitim sonu sınav sonuçları açıklandı. Sınav sonuçların da başarılı olan adaylar polis memuru olarak göreve başlayacak.

18. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Sonuçları Duyuruldu
Geçtiğimiz sene Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile yapılan duyuru da 18. dönem POMEM alımı sayısının 10 bin olduğu belirtilmişti. Bilindiği gibi alım ilanına başvuracak olan adayların Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olması gerekmekte olup yine belirlenmiş olan KPSS baraj puanının da üzerinde almış olması gerekmekteydi.

POMEM 10 bin polis alımı eğitimlerinde sona gelindi ve bilindiği gibi Mart ayında adayların sahaya ineceği belirtilmişti. Eğitim sonu polis olmak için adaylara sınav düzenlenmiş ve sınav sonuçlarının açıklanması beklenmekteydi. Sonunda yayımlanan duyuru ile sınav sonuçlarının açıklandığı belirtildi.

SORGULAMA EKRANI

POMEM 18. Dönem 10 bin polis alımı eğitim sonu sınav sonucu duyuruldu. Peki adaylar sonuçlara nereden bakabilecek.

https://pasonuc.pa.edu.tr/

Yukarıda verilmiş olan linki takip edecek olan adaylar gerekli bilgileri girdikten sonra giriş butonu yardımı ile 18. dönem POMEM 10 bin polis alımı eğitim sonu sınav sonuçlarını öğrenebilir.

18. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi kapsamında eğitim ve öğretim görmekte olan 10 bin polis adayı için 14 Mart 2017 ile 15 Mart 2017 tarihleri arasında eğitim sonu sınav yapıldı ve bu sınaav sonuçlarının en kısa sürede açıklanması beklenmekteydi. Yayımlanan duyuru ile Polis Akademisi Başkanlığı 18. dönem POMEM 10 bin polis alımı sınav sonuçlarının duyurulduğunu kamuoyuna ve adaylara müjdeledi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE