KPSS En Az 60 Puan İle TSE Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı!

Türk Standardları Enstitüsü personel alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanan ilana göre farklı bölgelerden olmak üzere 5 bahçıvan alımı yapılacak. Adayların başvuru yapabilmeleri için KPSS'den en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

KPSS En Az 60 Puan İle TSE Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı!

Türk Standardları Enstitüsü ( TSE ) bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere merkez ve taşra teşkilatındaki idare hizmet sözleşmesi ile istihdam edilmek üzere sözlü sınav ile 5 kişilik boş kadro ile bahçıvan alımı yapacak. Buna göre alımlar, Adana, Ankara, Konya, Manisa ve Kocaeli/Gebze illeri için geçerlidir. İşin Olsa ekibi olarak s,zlere ilgili ilan hakkında detaylı bilgi veriyoruz.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Türk Standardları Enstitüsü adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Giriş sınavının yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile 35 yaşından büyük olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Yerleşilecek illerde en az 5 yıl çalışmayı kabul etmiş olmak ve ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise seviyesinde KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve Tarım/Ziraat Meslek lisesi mezunu olmak şartları aranacak.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, başvurularına 22 Ocak 2019 tarihi itibari ile başlayabilir ve en geç 31 Ocak 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. buna göre başvurular Türk Standardları Enstitüsü resmi internet sayfası olan www.tse.org.tr resmi internet sitesi üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup "Başvuru linki" başvuru başlangıç tarihinde (22 Ocak 2019) tarihinde aktif  olacak olup adaylar başvurularına istenen belgeler ile birlikte başlayarak başvuru yapabilirler. İlanın Tam Metine Buradan ulaşarak ilan hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

YORUM EKLE