Diyanet İşleri Başkanlığı memur personel alımı için tercih süreci başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan 2828 sayılı kanun ile 2024/1 Mayıs ayı tercih kılavuzuna göre Farklı alanlarda Hizmetli Alımı ve Düz memur Alımı yapılacak. Buna göre İşin Olsa ekibi olarak sizlere İlgili kanun kapsamında yapılacak memur ve personel alımı detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Tercih Süreci Sona Eriyor!

Diyanete memur alımı için süreç sona eriyor. Bu yönde e-Devlet şifresi ile yapılacak başvurular geçerli sayılacaktır. Henüz tercih yapmayanlar aşağıdaki bilgileri kullanabilirler.

Tercih Tarihleri: 29 Nisan - 14 Mayıs 2024

Tercih Sonuçları ne Zaman Açıklanacak?

Diyanet şleri Başkanlığı memur alımı başvurusunda sona geldik. tercih yapan adayları Dyanetten gelecek haberi bekleyecek. Kura işlemleri yapıldıktan sonra Adaylardan istenen belgeler ve teslim süreci açıklanacak.

2828 Sayılı Kanun İle Memur Personel Alımı Nedir?

ASHB tarafından her yıl 3 kez yayımlanmış olan kılavuz ile Kamuya Devlet bünyesinde yetişen kişilerin atamasıdır. Bu kapsamda atamalar en az lkokul mezunu adaylar içerisinden yapılmaktadır.

81  Personel Alımı Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

İlkokul/Ortaokul/İlköğretim: 40 Hizmetli

Lise Mezunu: 41 Memur,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartkar Aranacak?

Aile Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan 2828 sayılı Kanun ile memur personel alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir saüğlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " gibi şartlar aranacak.

KPSS Şart Yok!

Söz konusu Memur ve Hizmetli alımı için herhaangi bir KPSS Şartı aranmayacak. Bu yönde En az İlkokul mezunu alım için KPSS Şartı aranmayacaktır.

KAMUYA TÜM MEMUR PERSONEL ALIMI İLANLARI BURADA

Yeni İlanlardan haberdar olmak için Bizi Buradan Takip et ve İşin Olsa Mobil Uygulamasını indir!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Kamuya 2827 Memur Personel Alımı Yapılacak!

2828 Sayılı Kanuna tabi olarak atanmak üzere Adayların Mayıs ayında yapılan 2024/1 Tercih kılavuzundan sonra Mayıs Ayı 2024/1 kılavuzları açıklandı. Bu kapsamda 1522 kişilik kadro ile en az ilkokul mezunu atama gerçekleştirilecek. 

ASHB 2024/1 2828 Sayılı Kanun İle 1522 Memur Alımı Sona Eriyor! ASHB 2024/1 2828 Sayılı Kanun İle 1522 Memur Alımı Sona Eriyor!