Sosyal Güvenlik Kurumundan az önce önemli bir duyuru yayımlandı. 30 Nisan 2024 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre SGK Kredi Kartı ve prim borçlarından ödeme süresiin uzatıldığını açıkladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), vatandaşların prim ve diğer borçlarını ödeme süresini genişletiyor! Artık, web sayfalarında bulunan "Kart ile Prim Ödeme" uygulaması aracılığıyla, kredi kartı veya banka kartı kullanarak haftanın her günü, 00:15 ile 23:00 saatleri arasında prim ödemelerini gerçekleştirebilecekler.

Daha Rahat Ödeme Keyfi

Önceden saat 22:00'ye kadar yapılabilen prim ödemeleri, saat 23:00'e kadar uzatılarak vatandaşlara daha geniş bir zaman dilimi sunuluyor. Bu sayede, yoğun iş temposu veya farklı zaman dilimlerinde çalışan kişiler de prim ödemelerini kolayca yapabilecekler.

Haftanın 7 Günü Ödeme Mümkünlüğü

Değişiklik ile birlikte, vatandaşlar prim ve diğer borçlarını haftanın 7 günü 00:15 ile 23:00 saatleri arasında web sayfaları üzerinden kolayca ödeyebilecekler. Bu sayede, SGK'ya borçlanma derdi ortadan kalkacak ve vatandaşlara daha rahat bir nefes alma imkanı sunulacak.

Kart ile Prim Ödeme Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Kart ile prim ödemek için SGK'nın web sayfasını ziyaret ederek "Kart ile Prim Ödeme" uygulamasına giriş yapmanız yeterli. Uygulamada gerekli bilgileri doldurduktan sonra, kredi kartı veya banka kartı bilgileriniz ile ödemenizi kolayca tamamlayabilirsiniz.