2019 Korucu Alımı Ne Zaman Yapılacak? Başvuru Şartları Neler?

İçişleri Bakanı Süleyman Solu 2019 Korucu alımı için önemli açıklamalar yaptı. 3 Bin korucunun uzman erbaşlığa yükseliğini aktardı. güvenlik korucusu alımı başvuru şartları neler? Nasıl korucu olunur? Haberimizde..

2019 Korucu Alımı Ne Zaman Yapılacak? Başvuru Şartları Neler?

Güvenlik korucu alımı ne zaman yapılacak? Başvuru şartları neler? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 3 bin güvenlik korucusunun uzman erbaş kadrosuna geçiş yaptığını aktardı. İşte gelişmeler..

İçişleri Bakanlığına bağlı birimlerde görevlendirmek üzere güvenlik korucusu alımları yapılacak. İçiişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda güvenlik korucu olarak çalışan personellerden bir kısmının uzman erbaş kadrolarına yükseldiğini ifade etti. Adaylar bu açıklamaların ardından 2019 yılında eksik olan kadrolara ilave alımların ne zaman yapılacağını merak etmekteler. Alımlar Jandarma Genel Komutanlığı valiliklerde kaymakamlar üzerinden yapılıyor. Şuanda açıklanan bir ilan bulunmuyor.

2018 yılında bütçe görüşmelerinde 1920 korucunun uzman erbaş kadrosu ile subay kadrolarına geçiş yapabileceğini ifade etti. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 5 bin korucu subay olabilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Diğer bir yandan başvuru şartlarında T.C. vatandaşı olmak erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış olmaları, eğitim seviyesinde okur yazar olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, 3713 sayılı terörle mücadele kanununda sayılan terör suçlarına katılmamış ve hüküm almamış olmak, yaş şartlarında ise 40 yaşından büyük olmamak istenilmektedir.

Güvenlik köy korucusu alımları için 2019 yılı ilanlarının açıklanması ardından adaylara paylaşmaya devam edeceğiz. Gelişmeler ve ilanları işin olsa sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz. Sosyal medya sitelerinden sitemizi takip etmeyi unutmayın. Ayrıca mobil uygulamamızı aşağıdaki link üzerinden indirebilirsiniz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tahsin erboğan
Tahsin erboğan - 4 yıl Önce

Ne zaman başvuralar

zülküf dalkılıç
zülküf dalkılıç - 4 yıl Önce

başvurular ne zman

lokman calavul
lokman calavul - 4 yıl Önce

başvurular nezaman

neçmettin
neçmettin - 4 yıl Önce

sayin bakanim doğuda van siirt hakkari bitlis gibi illerde yaş siniri 35 ile 45 arasi güvenlik köy koruculuğuna daha talep vardir