THK Ön Lisans Mezunu Yazı İşleri Memuru Alımı Şartları Nedir?

Türk Hava Kurumu personel statüsünde memur alımı yapacağını yayımladı. Yoğun ilgi gören THY memur alımı için adaylardan talep edilen şartlar nedir?

THK Ön Lisans Mezunu Yazı İşleri Memuru Alımı Şartları Nedir?

Türk Hava Kurumu çeşitli kariyer siteleri üzerinde yeni ilanlar yayımlamaya devam ediyorlar. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre Türk Hava Kurumu Hukuki hizmetler kapsamında dava ve icra dosyaları ile kurum içi ve kurum dışı yazışmaların hazırlanması dosyalanması, Dosyalama, raporlama işlemlerinin yerine getirilmesi,adliyeler ve icra dairelerindeki evrak takipleri, hukuk bilgisayar programları üzerinden kayıt gibi işemlerin yapılması için baş hukuk müşavirine bağlı olarak görev yapacak yazı işleri memuru alımı yapılacak. 

Söz konusu ilan 2 haftadır yayında ve oldukça ilgi aldı ve 1500 civarında başvuru yapıldı. Peki Hukuki kapsamda yazı işleri memuru için adaylardan aranan şartlar nedir? Nasıl başvuru yapılır? İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde bu bilgileri vereceğiz.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Türk Hava Kurumu memur alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan, Türkiye CUmhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Askerliğini yapmış veya muaf olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmadından olumlu sonuç alabilmek gibi genel nitelikler aranır.

ADAYLARDAN TALEP EDİLEN ÖZEL ŞARTLAR:

THY adaylardan eğitim, pozisyonuna göre özel nitelikler, tecrübe gibi özel nitelikler arıyor.

Eğitim Şartı: En az Ön Lisans mezunu olmak ve Üniversite Mezunu olmak. Üniversite bölümü ise, Adalet (MYO),Adalet Meslek Yüksekokulu (MYO) dur.

Tecrübe Şartı: En az 2 yıl tecrübeli adaylar

Pozisyonuna Göre Şartlar: Dürüst ,adil, güvenilir, İş Sonuçlandırma becerisine sahip ve Kurum kültürüne vizyonuna uygun hareket edebilecek olmak şartları aranıyor.

YAZI İŞLERİ MEMURU NE YAPAR?

THY alacağı hukuki kapsamında yazı işleri memuru için adaylara iş yanımınıda açıkladı. Bu kapsamda Türk Hava Kurumunda Yazı işleri memuru olarak görev yapacak adaylar aşağıdaki maddelerden sorumlu olacaklardır.

  • Kurum içi ve kurum dışı yazışmaları hazırlamak,
  • Baş Hukuk Müşaviri’nin havale ettiği diğer işleri yerine getirmek,
  • Adliyelerdeki ve icra dairelerindeki evrak takiplerini yapmak,
  • Kurum ve bağlılarının alacaklarının tahsili için başlatılan icra takiplerinde Hukuk Müşavirliği avukatlarının gözetim ve koordinesinde haciz ve devamındaki icra işlemlerini yerine getirmek,
  • İcra takiplerinin borç hesaplarını çıkarmak,
  • Kurum ve bağlıları lehine/aleyhine başlatılan dava ve icra takiplerinin raporlarını hazırlamak,
  • Dava ve icra programı kayıtlarını tutmak,

BAŞVURULAR NE ZAMAN NASIL YAPILACAK?

Türk Hava Kurumu memur alımı ilanına başvuru süreci başladı ve yoğun bir ilgi görüyor. Söz konusu ilana başvuru süreci 19 Temmuz 2019 tarihi itibari ile başlamış olup adaylar en geç 16 Eylül 2019 tarihine kadar başvuurlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular aşağıda sizlerle paylaşacağımız bağlantı üzerinden yapılması gerekmektedir.

BAŞVURU ADRESİ: //bit.ly/2LWCcO9

YORUM EKLE