Kamuya En Az Lise Mezunu Çok Sayıda Zabıt Katibi Alınacak! Başvurular 28 Haziran 2017 Başlıyor

Kamu alımları son hızı devam ediyor. Yayımlanan ilanlar ile binlerce memur adayı başvurularına başlıyor. Bu ilanda en az lise mezunu Zabıt Katibi alımı yapılacak ve başvurular 28 Haziran 2017 tarihinde başlıyor.

Kamuya En Az Lise Mezunu Çok Sayıda Zabıt Katibi Alınacak! Başvurular 28 Haziran 2017 Başlıyor

Bir çok kişi alım haberleri ile işsizliten kurtuluyor. Uzun zamandan beri Zabıt katibi alım ilanı yayımlanmamıştı. Ancak Devlet personel başkanlığı tarafından yapılan alım duyurusu ile kamuya en az lise mezunu 60 kişilik boş kadro ile Zabıt Katibi alınacak. Alım duyurusunu Danıştay Başkanlığı yapmış olup, adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arayacaktır. Ayrıca adaylar başvuru yapabilmesi için en az Lise mezunu olmak şartı ile Önlisans mezunu ve Lisans mezunu olmak zorundadırlar.

ALIM ŞARTLARI NELERDİR:

Zabıt katipliği kadrosuna başvuru yapacaklar adaylardan Danıştay Başkanlığı, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, 31 Aralık 2017 tarihi ile 35 yaşını doldurmamış olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmaları, yapılacak olan arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Fakülte veya Yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesinden mezun olmak,Diğer lise veya dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak şartları aranmaktadır. 

BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 28 Haziran 2017 tarihi ile 04 Temmuz 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Danıştay Başkanlığının internet sitesi olan //www.danistay.gov.tr ‘den temin edilecek başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı ve fotoğraflı olarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine başvurabileceklerdir. Daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2017, 22:44

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
rumeysa
rumeysa - 3 yıl Önce

60 kişi ne yaa dalga mı geçiyo bunlar

İsmail Akan
İsmail Akan @rumeysa - 3 yıl Önce

60000 kişi başvurcak ve 60 kişi alıyorsunuz ?

Berfin
Berfin @rumeysa - 3 yıl Önce

Zaten herşey başından ayarlanmış ve o 60 kişi belirlenmiştir. Usulen adet yerini bulsun ve ilanı çıkarmak için yapılmış bir yeni düzen sistemi arkadaşlar .olay bu kadar basit

Ela aksoy
Ela aksoy - 3 yıl Önce

35 yaş sınırı yine karşımızda ben bu sınava girerken zaten 36 yaşındaydım o zaman neden sınır koymadılarda şimdi mi sorun oldu yıllardır sınavlara gire gire sıralarda yaşlandık fetö cüleri yada adamlarını aldılar hiç birinde atanamadık şimdide yaş sınırı oldu yazık oldu benim gibi emeğinin karşılığını alamıyanlara

Orhan
Orhan - 3 yıl Önce

Kardeşim Zabit katipliğine, icra katipliğine tüm okul mezunları başvurabilecekse ve sadece klavye yazma hızı dikkate alınacaksa bu yüksek puanlarla öğrenci alan Adalet Meslek Yüksek Okullarını açmanın öğrencileri burada zorlayarak mezun etmenin ne anlamı var. Bu okulları tercih eden zamanını, emeğini, parasını bu mesleği düşünerek heba eden binlerce Adalet Meslek Yüksek okulu gence bunların anababalarına yazık değil mi? Üstelik bu kişiler başka memuriyetlere de başvuramıyor. Önleri tıkalı. Bu ne biçim uygulama Tabu Kadastroya sadece bu bölüm mezunları alınırken, Sağlık bölümlerine sadece Sağlık Bölümleri mezunları alınırken, Adalete Adalet Bölümü mezunları değilde herkes alınıyor. Yeter artık bu adaletsizlik.

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

arkadaşlar Danıştay metinlerini yazmak her babayiğidin harcı değil. ona göre başvuru yapın. eski yorumları okuyabilirsiniz normalde 200 yazan kişiler danıştayda 90 ı gördüğüne şükretmişti. yok benim maddi durumum iyi derseniz 3 defa gidip gelirsiniz egonuzu tatmin etmiş olursunuz

Adem
Adem - 3 yıl Önce

35 Yaş sınırı haksızlıktır. Ayrıca başvuru için Türkiyenin dört bir yanında 60 kişilik kontejan için adayları şahsen başvuru adresine kadar getirmeleri ne kadar saçma. Belli ki listeleri önceden hazır. Boşuna insanları uğraştırıp kamuoyunun gözünü boyuyorlar.

ahmet
ahmet - 3 yıl Önce

bende sandım ki yüzlerce kişi alınacak. arkadaşlar doğru düzgün başlık verin. bu danıştay alımı

Adem
Adem - 3 yıl Önce

35 Yaş sınırı haksızlıktır. Ayrıca başvuru için Türkiyenin dört bir yanında 60 kişilik kontejan için adayları şahsen başvuru adresine kadar getirmeleri ne kadar saçma. Belli ki listeleri önceden hazır. Boşuna insanları uğraştırıp kamuoyunun gözünü boyuyorlar.