Maliye Bakanlığı 400 GUY Alımına Kimler Başvurabilir? Mezuniyet ve Yaş Şartı!

Maliye Bakanlığı Gelir İdare Başkanlığı gelir uzman yardımcısı alımı yapılacak. 400 GUY alımı için yeni bir ilan yayımlandı. Başvuru şartları belli oldu. 35 yaş şartı varmı? Başvuruda eğitim şartları neler haberimizde..

Maliye Bakanlığı 400 GUY Alımına Kimler Başvurabilir? Mezuniyet ve Yaş Şartı!

Maliye Bakanlığı Gelir İdare Başkanlığı 400 gelir uzman yardımcısı alımı yapılacak, başvuru kılavuzu yayımlandı ve 400 GUY alımı için başvuru şartları belli oldu. Guy alımlarında 35 yaş şartı varmı? Başvuruda eğitim şartları belli oldu. Buna göre başvuruların ne zaman başlayacağını ve başvuru şartlarını aktarıyoruz.

BAŞVURU TARİHLERİ

400 GUY alımlarında başvurular 10 Temmuz tarihinde başlayacak. başvurular 9 gün devam edecek. Son başvuru tarihi ise 19 Temmuz tarihinde son bulacak. Başvurular internet ortamından alınacak. Adaylardan başvuru şartını taşıyanlar //sinav.gib.gov.tr sitesi üzerinden başvuru yapabilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI! YAŞ ŞARTI!

Adayların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi gelir uzman yardımcısı alımlarında 35 yaş şartı bulunacak mı? Geçtiğimiz yıllarda yapılan GUY alımlarında olduğu gibi adayların 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Diğer başvuru şartlarında ise; 

İstatistik mezunu; 50
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk fakültesi, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme mezunları; 300
Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği,  Enformasyon Sistemleri Mühendisliği mezunu 50 personel alımı yapılacak.

Adayların kamu personel seçme sınavından 2016 yılı KPSS'den en az 70 almak gerekmektedir. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 20:22
YORUM EKLE