Yeni TYP İlanları Açıklandı! Kamu Kurumlarına 450 Personel Alımı!

Türkiye İş Kurumu üzerinden İl Özel İdare ve Köylere Hizmet Götürme Birliğine 450 personel alımı yapılacak. Başvurular bu gün başladı! Toplum Yararına Programı kapsamında TYP alımı başvuru şartları neler? Nasıl başvuru yapılacak ve son başvuru tarihi!

Yeni TYP İlanları Açıklandı! Kamu Kurumlarına 450 Personel Alımı!

Toplum Yararı Programı kapsamında İŞKUR üzerinden Edirne il ve ilçelerinde çok sayıda personel alımı yapılacak. Bu alımlar başvurular TYP alımı kapsamında yapılacak. Adaylar kamu kurumu istihdamı kapsamında geçici sürede istihdam edilecekler, herhangi bir kps şartı aranmayacak. Diğer başvuru şartları ise aşağıda detaylı olarak aktarıyoruz.

HANGİ KURUMLARA TYP ALIMI OLACAK?

5 farklı ilanda açıklanan kamu kurumları şu şekilde olacak; Meriç köylere hizmet götürme birliği, Edirne il özel idaresi, İpsala köylere hizmet götürme birliği, Köylere hizmet götürme birliği başkanlığı Lalapaşa, Enez köylerine hizmet götürme birliği, Uzunköprü grup köyleri içme suyu birliğine alımlar gerçekleştirilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

TYP alımlarına başvuru şartlarından bir tanesi yaş şartıdır. Adayların 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. 19 yaşından gün almış olmaları istenilmektedir. İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmaları gerekmektedir. Herhangi bir sağlık kurumundan emekli  maaşı yada malul aylığı almıyor olmaları istenilmektedir. Diğer yandan adayların örgün öğretimlerine devam etmiyor olmaları gerekmektedir. Açıköğretim sistemi ile okuyan öğrenciler bu alımlara başvuru yapabilirler. Katılımcılar noter lise yöntemi ya da her ikisinin de dahil odluğu yöntemle belirlenebilir. Haftalık 45 saat çalışma süresinde toplam görevlendirilme süresi 9 aydır. İlan detaylarında iş başvuru ve görevin tamamlanma süreleri açıklanmaktadır.

Edirne, Enez, Lalapaşa, İpsala, uzunköprü, Meriç, Edirne Merkez de bu adaylar istihdam edilecekler. İstihdam edilecekleri uygulama alanı ise çevre temizliğidir. Diğer yandan adaylardan ikamet şartı aranacak. Sadece ikamet ettikleri ilçede yada ilde bu alımlara başvuru yapılabilecek

SON BAŞVURU TARİHİ; 9 MART 2020 olarak açıklandı.

BAŞVURU ADRESİ: https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

YORUM EKLE