Son Dakika: Artık Cep Telefonları Kiralanabilecek! İşte Detaylar

Gündeme yansıyan önemli mobil cihaz haberlerinden birisi de kiralık cep telefonu olarak yankı uyandırmaya devam ediyor. Turkcell tarafından yürütülen projeyle, cep telefonları artık kiralanabilecek. İşte bu önemli haberin detayları...

Son Dakika: Artık Cep Telefonları Kiralanabilecek! İşte Detaylar

Mobil cihaz konusunda Dünya' da ve ülkemizde önemli gelişmeler, teknolojiler gündeme yansıyor. Gündeme yansıyan gelişmelerden bir tanesini de kiralık cep telefonu konusu. Uzun yıllardır yurtdışında mevcut olan ve operatörler tarafından telefonların kiralık şekilde kullanıma sunulmasından oluşan sistem, artık ülkemizde de hizmete girecek. Yakın zamanda hayatımıza telefon kiralama gibi bir olay girecek ve operatörlerden bu kiralık telefonlar temin edilebilecek. Konuya yönelik çalışmalarıyla bilinen 3 operatör ve baştaTurkcell, kiralık telefon hizmetini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Turkcell' den kiralık telefon açıklaması

Turkcell Genel müdürü Kaan Terzioğlu tarafından yapılan açıklamada " Biz 3 operatör olarak aslında bu konuya eğildik. Türkiye'de telefon sahipliğini telefon kiralamaya dolayısı ile kullanılan telefonların güvenli şekilde tekrar pazarda kullanılmasını yenilenmesini sağlayacak yeni kabiliyetler oluşturuyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Vatandaşların da işine gelecek

İkinci el telefon piyasası ve sıfır ürünlerin de mevcut fiyatlarını etkileyecek olan bu imkan için çalışmalar sürdürülüyor. Vatandaşların büyük bir bölümünün ikinci el telefona yöneldiği günümüz şartlarında, kiralık telefon hizmetinin operatörler tarafından verilmesinin ülke ekonomisine çok ciddi katkılar sağlayacağı üzerinde duruluyor. Genel Müdür Kaan Terzioğlu açıklamasında " Telefonların yenilenebilir halde Türkiye'deki teknolojileri kullanarak tekrar kullanıma hazır ama güvenli bir şekilde kullanıma hazırlanması çok önemli. Bu alanda yatırımlarımıza devam edeceğiz. " şeklinde konuştu. Yakın zaman içerisinde, güvenli bir kiralık cep telefonu hizmetinin vatandaşların kullanımına sunulması amaçlanıyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE