PUBG Oynamasına İzin Verilmeyen Genç İntihar Etti! Ailelerin Dikkatine

Hindistan' da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Ailesi tarafından PUBG oynamasına izin verilmeyen genç, baskılardan kurtulabileceğini düşünerek intihar etti...

PUBG Oynamasına İzin Verilmeyen Genç İntihar Etti! Ailelerin Dikkatine

Hindistan' da aileleri ve oyuncuları tedirgin eden yeni bir üzücü olay meydana geldi. Oyun yasaklarıyla ve katı eğitim sistemiyle tanınan Hindistan' da ailesinin PUBG oynamayı bırakması gerektiğini söylemesi üzerine bir çocuk intihar etti. Geçtiğimiz günlerde hayatımıza giren ve son dönemlerin en çok oynanan oyunu haline gelen, 7' den 70' e oyuncu kitlesi bulunan PUBG mobile, yasaklarla ve üzücü olaylarla gündeme gelmeye başladı.

HİNDİSTAN' DA PUBG OYNAYAN ÖĞRENCİLERE TUTUKLAMA

PUBG oyununun sınav dönemlerinde oynanmaması, öğrencilerin derslerine odaklanması nedeniyle Hint Polisi tarafından bir kamuoyu duyurusu yayımlanmış, kamuya açık alanlarda PUBG oynadığı tespit edilen öğrencilerin tutuklanacağına yer verilmişti. Bu oyunu oynadığı tespit edilen 16 kişi tutuklanarak polis merkezine götürülmüş, kefalet bedellerinin ödenmesi ve ailelerinin devreye girmesiyle serbest bırakılmışlardı.

PUBG OYUN OYNAMA SÜRESİNE KISITLAMA GETİRDİ

Hindistan' da bu katı eğitim sistemi ve uygulama süreçlerine yanıt olarak PUBG tarafından Hindistan' a özel bir güncelleme yapılmış, oyuncuların oyunu 8 saatten fazla oynamalarına imkan tanımayacak bir süre sistemi getirilmişti. Bu süre zarfı boyunca oyun oynayan, yani 8 saat oynamış bir oyuncu, aynı gün içerisinde tekrar oynayamıyor, 24 saat geçtikten sonra oyuna girebiliyordu.

İNTİHAR VAKASI AİLELERİ TEDİRGİN ETTİ

PUBG oynayan bir çocuğun eğitim sistemi ve ülkedeki yasakçı tutumdan kurtuluş olarak seçtiği intihar, aileleri ve oyuncuları tedirgin etti. Özellikle küçük yaşlarda da çok sayıda oyuncusunun olduğu bilinen oyunun bağımlılık noktasına gelmesi ve yaşamın adeta intihara sürüklenmesi büyük üzgünlük yarattı.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 22:08
YORUM EKLE