İşte Windows 10 Hataları ve Çözümleri

Büyük bir heyecanla beklenen ve gelmesi ile hayal kırıklığı yaratan Windows 10'da çok sayıda hata bulundu. Peki bu hataları çözmek mümkün mü?Windows 10 hataları nasıl çözülür? İşte Windows 10 Hataları ve Çözümleri...

İşte Windows 10 Hataları ve Çözümleri

Büyük bir heyecanla beklenen ve gelmesi ile hayal kırıklığı yaratan Windows 10'da çok sayıda hata bulundu. Peki bu hataları çözmek mümkün mü?Windows 10 hataları nasıl çözülür? İşte Windows 10 Hataları ve Çözümleri...

Windows 10'un derinliklerine dalmayı denediyseniz, kusursuz bir tecrübe edinmemiş olabilirsiniz. Günümüzde çoğu yazılım, tamamlanmadan piyasaya sürülüyor ve Microsoft'un en son işletim sistemi de çok farklı değil. Tabi ki Windows 10'un kötü bir işletim sistemi olduğunu söylemiyoruz. Çoğu kullanıcı, işletim sistemine meselesiz biçimde geçebildi ve ondan oldukça memnun. Ancak sıkıntı yaşayanlardan iseniz, aşağıdaki ipuçları size muavin olabilir.

Pil ömrü

Yeni işletim sistemleri, genellikle pil sorunlarıyla birlikte geliyorlar. Ancak Windows 10'daki durum, biraz daha ciddi görünüyor. Laptop'unuzun veya tabletinizin pili çabuk tükeniyorsa, donanımınızın Windows 10'a özel sürücülerinin olup olmadığını denetim edin. Windows 10'un güncellemeleri arka planda indirirken pili hızlıca tüketebildiğini söyleyelim

Windows 10, Windows 8.1'deki varsayılan dosya ilişkilendirmelerini hiç çekinmeden kendi uygulamalarıyla değiştiriyor. Kendi gözümüzle gördüğümüz bu can sıkıcı durumu onarmak oldukça basit.

Başlat menüsünden Ayarlar uygulamasını çalıştırın ve en baştaki Sistem simgesine tıklayın. Şimdi sol taraftan Varsayılan uygulamalar üzerine tıklayın ve hangi dosyanın, hangi programla açılmasını istediğinizi belirtin.

Windows 10 uzun süredir test aşamasında olsa da, kimi uygulamaları halen meselesiz çalışmıyor - bilhassa de daha önceki uygulamalar. Böyle bir durum başınıza geldiyse yapabileceğiniz en iyi şey, sözkonusu programa gelecek güncellemeleri internet üzerinden denetim etmek. Uyumluluk modu Windows 10'da da bulunduğu için, uygulama dosyasının Özellikler sayfasında bulunan Uyumluluk sekmesini kullanabilir, buradan farklı bir Windows sürümünü seçmeyi deneyebilirsiniz.

Trackpad'lerin ince kalibrasyon ayarları, işletim sistemi güncellemeleriyle birlikte çöpe gidebiliyor. Bu durumda Microsoft veya laptop üreticiniz bir yama yayınlayıncaya kadar yapabileceğiniz çok şey ne yazık ki yok. Microsoft'un son güncellemelerinden bir tanesi, bir hayli kullanıcının PC'sinin başlatma döngüsüne girmesine sebep meydana geldi. Deneyimli Windows kullanıcıları için bu meselesi düzeltmenin yolu, bir kayıt defteri değişikliğinden geçiyor. Geriye kalan kullanıcılarınsa sorunun onarılması için Microsoft mühendislerini beklemesi gerekiyor. Windows 10'la çalıştıran çok sayıda yazılım ve donanım birleşimi mevcut. Bu nedenle meseleleri giderecek tek bir teklifte bulunmamız güç. Ancak uygulamaları ve cihazları sisteminizden kaldırıp, tekrar yüklemek bazen sorunlarınızı çözebilir. Windows 10 neredeyse her gün bir güncelleme aldığından, sorununuz kendiliğinden de ortadan kalkabilir.

Meseleleri çözemiyorsanız, Ayarlar uygulamasında Güncelleme ve güvenlik altındaki Kurtarma işlevini kullanabilir ve PC'nizi sıfırlayarak, Windows 10'u varsayılan haline döndürebilirsiniz (dosyalarınızı korumak veya silmek, sizin tercihinize kalıyor). Hiçbir biçimde sorunlardan kurtulamıyorsanız, Windows 10'a yükselttikten sonra 1 ay boyunca önceki işletim sisteminize geri dönme şansınız olduğunu hatırlatalım.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 12:32

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oktay
Oktay - 5 yıl Önce

Mesela tuşlarda sorun var, tuşları tanımıyor çalışmıyor. Klavyede sağ taraftaki rakamlar kısmında 0 'a basınca sağ tıklama olayı gerçekleşiyor :D Yada ekran parlaklığı olayı çalışmıyor. Kısıyorum ama parlaklık aynı kalıyor. Yada F tuşları çalışmıyor. F5'e basıyorum ama sayfayı yenilemek yerine Fn tuşuna basılmış gibi işlev görüyor.