Aile Bakanlığı 5 Şehirde SYDV'ler 60 KPSS İle Memur Alımı

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına Memur Alımı ilanları yayımlandı. 5 Farklı Şehirde olmak üzere 8 memur alımı yapılacak.

Aile Bakanlığı 5 Şehirde SYDV'ler 60 KPSS İle Memur Alımı

Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak üzere memur alımı yapacağını bildirdi. Yayımlanan ilan ile 5 Şehirde hizmet veren Vakfa 8 memur alımı yapılacak. Bu yönde Alımlar KPSS Puanı ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Şehre göre kadro dağılımı ve ilan detayları haberimizin devamında yer almaktadır.

KPSS 60 Puan İle Memur Alınacak!

Vakıflara Memur alımları KPSS Puanı ile yapılacak. Adayların 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

ALIM YAPILACAK ŞEHİR VE SYDV LER:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü resmi İnternet adresi üzerinde yayımlanmış olan ilanlara göre 5 farklı şehirde olmak üzere 8 kişilik boşluk ile alım yapılacak. Belirsiz süreli yapılacak personel alımları için kadro dağılımı ve vakıfların ilanları burada.

Ankara Kalecik SYDV: 1 Büro Görevlisi,

Bilecik Gölpazarı SYDV: 1 Büro Görevlisi,

Kastamonu Tosya SYDV: 1 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi,

Konya Seydişehir SYDV: 1 Büro Görevlisi ve 2 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi,

Sakarya Adapazarı SYDV: 1 Büro Görevlisi ve 1 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi,

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak
 • 18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak
 • Askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak
 • En az 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış olmak
 • Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 • Görevin özelliğine göre eğitim, yaş, tecrübe gibi özel şartları taşımak
 • İş Tanımlarında belirtilen nitelikleri taşımak
 • Başvuru yapacak adaylar aktif ilanlardan sadece bir tanesine başvuru yapabilir. Başvuru yapılan ilan mülakat sürecini tamamladıktan sonra aday başka bir ilana başvurulabilecektir.
 • Başvurunuzun geçerli olması için internet üzerinden başvurunuzu yaptıktan sonra ilan için istenen belgeleri başvuru süresi dolmadan başvuru yaptığınız ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ulaştırmanız gerekmektedir. Belgelerini teslim etmeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

SYDV Memur Alımı Başvuruları Ne Zaman Nasıl?

Aile Bakanlığı aracılığı ile yayımlanmış olan memur alımı ilanları için adaylar başvurularını sadece İnternet ortamından yapılacak. Bu kapsamda başvurular 18 Ekim 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 25 veya 26 Ekim 2021 tarihine kadar yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyen adaylar " https://vakifilan.ailevecalisma.gov.tr/Login.aspx " adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak başvuru yapılacak.

YORUM EKLE