Rıza Çalımbay, Sahayı Terketti

Gaziantepspor'a uzatmalarda yenilen Kasımpaşa, teknik direktörü Rıza Çalımbay, maç sonu hakemleri eleştirdi. Verilen penaltıya sinirlenen ve sahayı terk eden Çalımbay, sözlerine şöyle devam etti.

Rıza Çalımbay, Sahayı Terketti

Gaziantepspor'a uzatmalarda yenilen Kasımpaşa, teknik direktörü Rıza Çalımbay, maç sonu hekemleri eleştirdi. Verilen penaltıya sinirlenen ve sahayı terk eden Çalımbay, sözlerine şöyle devam etti.

 

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, 90+5'te gelen golle mağlup oldukları Gaziantepspor maçının ardından, ceza alma pahasına hakemler aleyhine çok sert açıklamalar yaptı: "Hakemler kasıtlı hata yapıyorlar. En büyük rakibimiz hakemler. Bugünkü hakemin tavrı, davranışı, ayıp ya..."

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Spor Toto Süper Lig'de Gaziantepspor'a 2-1 yenildikleri maçtaki hakem yönetimine sert tepki gösterdi. 
Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Çalımbay, hakem hatalarından artık sıkılmaya başladıklarını belirterek, "Aleyhimize yapmadıkları hata kalmadı" dedi. 

"Maçtan önce de 'en büyük sıkıntımız ve korkumuz hakem' dedik" diyen tecrübeli teknik adam, "Hakem arkadaşlarımızdan bundan sonraki maçlarda da çok korkuyoruz. En büyük rakibimiz hakemler. Eğer Kasımpaşa'yı ligde istemiyorlarsa ona göre davranalım, oynayalım. Bütün iyi niyetimize rağmen bunlara devam ediyorlar" diye konuştu.

Çalımbay, ilk yarı bitmeden soyunma odasına gittiğini anımsatarak, "Bunun nedeni, hakem arkadaşlarımızı protesto etmekti. Aleyhimize yapmadıkları hata kalmadı. Penaltımız verilmedi, bize karşı penaltılar verildi. Bariz gollerimizi vermediler, bize karşı yapılması gereken ne kadar hata varsa yaptılar ve hala da devam ediyorlar" değerlendirmesinde bulundu.


"DELİKANLILIK YAPANA TEPKİ GÖSTERİYORLAR"
Hakemlere yönelik tepkisini sürdüren lacivert-beyazlı çalıştırcı, şunları söyledi:
"Kendi arkadaşları delikanlıca 'ben hata yaptım' dedi, hakemliği bıraktı. O arkadaşlarına tepki gösterdiler. Niye tepki gösteriyorsunuz ki? Adam dürüstçe 'ben hata yaptım' dedi. Belki dünyada ilk defa bu bile gerçekleşti. Galatasaray maçındaki giren golü nasıl göremiyorsunuz veya Trabzonspor maçındaki penaltıyı nasıl veremiyorsunuz? Beşiktaş maçındakileri nasıl veremiyorsunuz? Bir sürü var, hangi birini sayacağız. Hem rakip hem de hakemlerle uğraşma şansımız da yok."


"AYIP YA..."
Rıza Çalımbay, maçın hakemi Tolga Özkalfa'nın tavır ve davranışlarından da yakınarak, "Bugünkü hakemin tavrı, davranışı ayıp ya... Ya sen hakemsin, idare edeceksin. Bir şeyin yoksa çıkıp odana gidersin. Kimseye cevap vermek zorunda değilsin. Ancak davranışı, futbolcu arkadaşlarımıza sahada yaptıkları kendisine yakışmıyor. Bizim için en büyük tehlike bundan sonra hakem arkadaşlar. Ona göre tedbirimizi alacağız. Yapacak bir şeyimiz de yok. Sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı. 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE