Liverpol'dan Yeni Hocasına 21 Milyon Sterlin!

Liverpol 48 yaşındaki Alman hoca ile 3 yıllık anlaşmaya vardı. Liverpol, yeni menajerine üç yıllığına 21 milyon sterlin ödeyecek. Liverpool'a gelen Borussia Dortmund'un eski teknik direktörü Jurgen Klopp, bugün İngiliz, Basınının ilk manşetlerinde yerini aldı.

Liverpol'dan Yeni Hocasına 21 Milyon Sterlin!

Liverpol 48 yaşındaki Alman hoca ile 3 yıllık anlaşmaya vardı. Liverpol, yeni menajerine üç yıllığına 21 milyon sterlin ödeyecek. Liverpool'a gelen Borussia Dortmund'un eski teknik direktörü Jurgen Klopp, bugün İngiliz, Basınının ilk manşetlerinde yerini aldı.


Liverpool'un yeni menajeri Jürgen Klopp, İngiltere'deki ilk röportajını Liverpool televizyonuna verdi. Anfield ekibinden yıllık 5 milyon Pound kazanacak olan Jürgen Klopp, daha sonra basın karşısına çıkarken, Alman çalıştırıcı röportajında ve basın toplantısında ilginç ifadeler kullandı. 3 yıllık anlaşma yapmasına rağmen, 4 yıl içerisinde bir şampiyonluk kazanabileceklerini söyleyen Klopp, Jose Mourinho'nun "Özel Biri"yim sözlerine de atıfta bulunarak, "Normal biriyim" diye konuştu.

Liverpool'la 3 yıllık anlaşmaya varan ve her sezon için 5 milyon Pound alacak olan Jürgen Klopp, ilk röportajında da kendine özgü açıklamalar yaptı. Klopp, kulüp televizyonuna hedefleri, yeni kulübüyle ilgili düşüncelirini anlatırken, çarpıcı ifadeler kullandı.

Ronaldo ve Messi gibi Altın Top ödülü kazanan isimlere ihtiyacı olmadığını söyleyen Klopp, "Yeniden şarj oldum ve çok çalışmaya hazırım. Liverpool'daki kadro yeterli. Lionel Messi veya Cristiano Ronaldo'yu transfer etmeyi hayal etmiyorum" dedi.

"TRANSFERDE SON SÖZ BENİM"
Özellikle son 18 aydaki transferleri eleştirilen Livervpool transfer komitesiyle işbirliği yapabileceğini vurgulayan Klopp, "İş için görüş alışverişinde bulunmaktan çekinmem. Transfer için alınan görüşler kulübün faydasına olacaktır. Kulübün sahibi FSG ile aramda bir problem yok. İki akıllı, bilgili kişi masaya oturursa ve herkes aynı şeyi istiyorsa, bunda problem ne olabilir ki" dedi. Klopp buna karşın transferde son sözü kendisinin söyleyeceği uyarısında bulundu ve "Kulübün sahip olmadığı parayı harcamak veya kalmak istemeyen oyuncuyu tutmak istemem. Kulüpteki bu oyuncularla çalışmak zorundayım. İyi bir anlaşma olsa bile, hiçkimse birlikte çalışmak istediğim oyuncuyu satamaz. Benim onayım dışında da kimse bir oyuncuyu transfer edemez. Herşey böyle olacak ve daha fazlasına ihtiyacam yok" diye konuştu.

Takımdaki oyunculara güvenoyu veren Alman teknik adam, "Buradayım; çünkü takımın potansiyeline inanıyorum. Takımı biliyorum ve her şeyin iyi olduğuna inanıyorum. Şu anda takım dünyanın en iyisi değil; ama kimin umrunda. dünyanın en iyi takımını kurmak istiyoruz. Bazı sorunlar var ve bunları çözmek zorundayız. Hız ve teknik yeteneğe sahibiz. İlk maçımız Tottenham ile ve takımı bu karşılaşmaya hazırlamak zorundayız" ifadelerini kullandı.


JOSE MOURINHO'YA ATIF: "BEN NORMAL BİRİYİM"
Jürgen Klopp'a Chelsea menajeri Jose Mourinho'nun Londra ekibine gelişinde kendisini "Özel biri" olarak adlandırdığı hatırlatılıp kendinizi nasıl tanımlarsınız sorusuna, Alman teknik adam kendine özgü bir yanıt verdi. Portekizliyi direk karşısına almayan ancak ince bir mesaj da gönderen Klopp kendini övmedi ve "Kendimi anlatmak istemiyorum. Bu odadaki kimse benim harikalar yaratacağımı zannediyor mu? Hayır. O zaman bırakın çalışalım. Tamamen noklar bir kişiyim. Buraya Black Forest'tan geldim: Annem bu toplantıyı televizyondan izliyor; ancak bir kelime bile anlamıyordur. Benimle gurur duyuyordur. Eğer bir tanımlama istiyorsanız Ben 'Norlal birisiyim'. Çok çok sıradan bir oyuncuydum" demekle yetindi.

3 YILLIK SÖZLEŞME DÖRT YILDA ŞAMPİYONLUK SÖZÜ...
Jürgen Klopp, ligdeki en son şampiyonluğunu 1989-90 sezonunda kazanan Liverpool için ümitli mesajlar verdi. Liverpool'un yeni çalıştırıcısı Anfield ekibiyle dört yıl içerisinde şampiyonluk kazanabileceklerini kaydederken, aksi takdirde sonraki durağının İsviçre olabileceği ifadelerini kullandı. Klopp'un Kırmızılarla 3 yıllık anlaşma yapmasına karşın, bu ifadeleri kullanması dikkat çekti. Klopp, "Dün gece kontrat imzaladım ve bu sabaha Liverpool menajeri olarak uyarımdım. Lütfen bize biraz çalışmak için zaman verin. Ancak burada dört yıl kalırsam bir şampiyonluğun geleceğine inanıyorum. Eğer gelmezse yeni durağım İsviçre olur" dedi.

Klopp başarılarla ilgili olarak kendine özgü ifadeler de kullandı ve "Geçmişteki tüm büyük menajerlerin hiçbirisi ilk gününde buraya oturup 'Şu şampiyonluğu veya şampiyonlukları kazanacağım" dememiştir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 08:29
YORUM EKLE