Dursun Özbek'ten BOMBA Gibi Açıklama! Real Madrid Gibi Olmalıyız

Star Spor,Galatasaray'ı Başkanı Dursun Özbek ile Bayram gününe özel bir röportaj verdi.Son günlerde Galatasaray kulübünde yaşananlara içtenlikle cevap veren Özbek,Galatasaray ve Avrupa futbolu hakkında açıklamalarda bulundu.İşte Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in o açıklamalarından satır başları.

Dursun Özbek'ten BOMBA Gibi Açıklama! Real Madrid Gibi Olmalıyız

Star Spor,Galatasaray'ı Başkanı Dursun Özbek ile Bayram gününe özel bir röportaj verdi.Son günlerde Galatasaray kulübünde yaşananlara içtenlikle cevap veren Özbek,Galatasaray ve Avrupa futbolu hakkında açıklamalarda bulundu.İşte Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in o açıklamalarından satır başları.

Dursun Özbek, en büyük hayalini Star Spor’a anlattı. Gazetemize bayrama özel röportaj veren Galatasaray’ın başkanı, Türkiye’nin Real Madrid’i olmak istediklerini söyledi. Özbek, şöyle konuştu: “Türkiye’de futbol ekonomisi var, statların dolma  kapasitesi, sponsorluklar var.” 

YENİLİNCE 5 BİN KİŞİ

“Bunları alıp La Liga ile mukayese edin. Oynadığımız hazırlık maçında Real Madrid Başkanı Perez ile konuşuyorum, kaç kişi geldi dedim 82 bin kişi dedi. Bizde taraftar sayısı skora endeksli. Şampiyon olunca 50 bin kişiye, olamayınca 5 bin kişiye oynuyorsun. Kaybettin mi, tribün boş kalıyor. Türkiye’nin yıldız futbolcu getirme kapasitesi var. Ronaldo, Messi’yi GS’ye getirmek hayal mi? Statları böyle doldurabilirsek hayal olmaktan çıkar.”

G.SARAY CAZİBE MERKEZİ

“Ünal Aysal çok mu tecrübeliydi? Ali ile Abdurrahim’i gönderdi. Gözünün üzerinde kaşım var demek ve sataşmak için bana tecrübesiz diyorlar. Meyve veren ağaç taşlanır. Biz çok sağlıklı bir yapısı olan Galatasaray için çalışıyoruz, sadece finansal değil, sportif başarı, amatör şubeler, mağazacılık. Bunların içindeki armoniyi sağlamak zorundayız.  Bu yapıyı sağladıktan sonra seçim dönemlerinde başkan adayları ortaya çıkacak, benim istediğim de bu.. Galatasaray artık bir cazibe merkezi olmaya başlıyor. ”

“Biz GS’yi kendi şirketlerimizi nasıl yönetiyorsak o gözle bakıyoruz. GS bir spor kulübü olduğu için performansla taraftarı memnun etmek zorunda, bunda sapma yok. Ben tasarruf yapalım, Ontivero ve Endoğan Adili gibi oyuncuya para vermeyeyim, 43-44 futbolcu olmasın diyorum. UEFA, transferde ihlallerde bulundu diye Barcelona’ya ceza verdi. Bu unutulmasın!.

AFRİKA’DA OKUL PROJESİ

Forma sponsorluğunda sadece göğüs reklamında eksik var.  Çabamız daha üst seviyeye gelmek, göğse rastgele reklam alamayız. 2 hafta sonra netleşecek.THY ile Afrika üzerine konuştuğumuz bir proje var, futbol okullarını orta Afrika’ya taşıyıp, Türkiye’yi burada tanıtmak istiyoruz. Orası futbolcu fabrikası. Devler Ligi’nde Astana çok ciddi bir rakip, çantada keklik görmüyoruz.”

UEFA borçlar için sopayı gösterdi

Finansal Fair-Play konusuna değinen Özbek, şöyle konuştu: “UEFA kriterlerini çiğnesek bizi kupalardan men edebilirlerdi. Sıkıntının nedeni son 3 yıldaki yanlış transferlere ödenen paralar ve kur farkı.. İsviçreli’ye kur farkını anlatmak zor. Adamlarda böyle bir şey yok. UEFA’ya ‘ben artık ayağımı yorganıma göre uzattım’ diyoruz. ‘Bu sene 17 milyon dolar artı verdik’ diyoruz. Onlardan af istemiyoruz. 3 sene için geldik, karar aldık, ‘müsade et sonra senin istediğin performansa geleceğim’ diyoruz.”

Geleceğin yıldızlarını aldık

“Transferde çok para harcamadığımız için eleştiriliyoruz. Ama bu yanlış bir eleştiri. Kadromuza kattığımız Rodriguez, Carole ve Denayer ligin yıldızları olacak. Taraftarın haklı tepkisini önemsiyorum ama biz el ele verirsek bu takım herkesi yanıltacak. Transfere çok para harcanmamasına rağmen finalde başarı çizgisi yakalayacak. İbrahimoviç ile hiç görüşmedik. 1 ay bu transfer yazıldı. Dünyanın en çok kazanan 5 futbolcusundan biri. Senelik 25 milyon dolar adamın cebine giriyor. Biz Denayer’i aldık. 30 milyon poundluk son derece başarılı genç bir futbolcu...”

Sneijder’la problemi aştık

“Sneijder’in sözleşmesi yenilenecek. Onunla şu ana kadar imza atılmamasının nedeni Finansal Fair-Play değil. Hem kendisiyle hem menajeriyle her konuda görüşüldü. İki yıllık sözleşme konusunda mutabakatımız tamdır. Bir-iki ufak şey var. Ama pürüz niteliğinde değil. Sneijder’ın bize direk ifadesi: ‘Galatasaray’da olmaktan memnunum, kalmak istiyorum.’ Koşullar değişse de biz buradayız. Sneijder ile Astana maçı sonrası imzalar atılabilir...”

Sinan’da ışık gördüm

“Kadromuzda Sinan Gümüş gibi bir hazinemiz var. Sinan çok değerli, genç bir futbolcu, yakışıklı.. Kendisi ışık gördüğüm bir oyuncu. Sinan bu dönemlerde tecrübe kazanacak, kendisini geliştirecek ve yakında Türkiye’nin de en önemli forveti olacak. Her mevkide 4 kişi olursa 44 futbolcu lazım, geçmişte de böyle yapılmış zaten. Şimdi 25 kişi var, bu kadroyu en etkili biçimde kullanmalıyız. Onun için Sinan gibi gençlerimiz bizim için çok önemli oyuncular.”

Saray’da kavga çıkmaz

“Galatasaray Kulübü’nde kavga olmaz. ‘Yok Podolski baltayı aldı, öbürü makinalı ile geldi...’ Basının istediği hikayeler bizde yok. Bunu öncelikle herkesin bilmesi gerekiyor. Podolski-Selçuk kavgası diye bir şey yaşanmadı. Ortada bir şey yokken bu haber yazılıyor. Demekki bir şey olmadan böyle haberler yazılıyorsa, kim bilir gerçek bir şeyler yaşansa bir şey olsa neler yazılacak? Takım içinde bir sıkıntı yok, medya uyduruyor. Bildiğiniz bir şey varsa  söyleyin....”

Rakibimiz Osmanlıspor 4-5 atıyorlar

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, spor müdürümüz Aydın Bayram’ın sorularını yanıtlarken, “Şampiyonluk adayı olarak hangi rakibi görüyorsunuz?” sorusuna esprili bir yanıt verdi. Özbek, ““Osmanlıspor ve Çaykur Rizespor en kuvvetli rakiplerimiz. Baksanınıza 4-5 atıyorlar..” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 08:17

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE