12 Dev Adam, B Grubu'nda Bugün İtalya ile Karşılaşıyor

Fransa, Almanya, Hırvatistan ve Letonya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası başlıyor.Şampiyona'da ilk maçını 12 Dev Adam, B Grubu'nda İtalya ile oynayacak.

12 Dev Adam, B Grubu'nda Bugün İtalya ile Karşılaşıyor

Fransa, Almanya, Hırvatistan ve Letonya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası başlıyor.Şampiyona'da ilk maçını 12 Dev Adam, B Grubu'nda İtalya ile oynayacak.

 

Bundan 22 yıl önce, 1993'te düşmüştü yolumuz Berlin'e... 12 yıl sonra Avrupa Şampiyonası'na katılmayı başarmıştık. Ve Berlin'den sonra Türkiye her şampiyonada oldu. Bugün başlayacak EuroBasket 2015 ile birlikte üst üste 12. kez finallerde mücadele edeceğiz. 4 ülkenin ortak düzenlediği 2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda milliler maçlarını Berlin'de oynayacak. 13 bin 650 kişilik O2 Arena'daki ilk maçımız ise bugün İtalya ile TSİ 22.00'de... 

 

FİNALLER FRANSA'DA 


EuroBasket 2015'te 24 takım mücadele edecek. Altışar takımın yer alacağı 4 grupta, ilk 4 sırayı elde eden ülkeler, adlarını ikinci tura yazdıracak. İkinci turdan itibaren Fransa'nın Lille şehrinde tek maç eleme usulüyle oynanacak mücadelelerin ardından madalyalar sahiplerini bulacak. EuroBasket 2015'i 1. ve 2. sırada bitiren takımlar, doğrudan 2016 Rio Olimpiyatları'na gidecek. Şampiyonayı diğer sıralarda bitiren ülkeler ise olimpiyatlara katılabilmek için eleme karşılaşmaları oynayacak. 

 

SİNAN GÜLER: İYİ BAŞLAMAK ÖNEMLİ

 

A Milli Erkek Basketbol Takımı Kaptanı Sinan Güler, 39. Avrupa Şampiyonası'ndaki ilk maçlarında İtalya'yı yenerek gruba avantajlı başlamak istediklerini söyledi. Güler, "İlk hedefimiz İtalya maçı. Bizim dilediğimiz gibi geçen bir turnuva olmasını umuyoruz" dedi.

 

İKİ DE HAKEMİMİZ VAR

 

Fransa, Hırvatistan, Almanya ve Letonya'nın ortak organizasyonu ile düzenlenecek olan EuroBasket 2015'te FIBA hakemlerinden Emin Moğulkoç ve Zafer Yılmaz da görev alacak. Emin Moğulkoç, Riga'da oynanacak D Grubu karşılaşmalarında düdük çalacak. Zafer Yılmaz ise Zagreb'deki C Grubu mücadeleleri yönetecek.

 

MUTEBER OLMAYAN KENDİ KARAKTERLERİNE BAKSINLAR!

 

Galatasaray, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Ergin Ataman'a yönelik sözlerine dün sert bir yanıt verdi. Resmi siteden yapılan açıklamada; "Başantrenörümüz Ergin Ataman için 'Karakter yoksunu' diyenlere, geçmişte yaşanan olaylar nedeniyle kamuoyu nezdinde pek de muteber olmayan kendi karakterlerine bakmalarını öneriyoruz. Ayrıca, yapılan açıklamada yer alan 'spor ahlâkı' ifadesini de bir kara mizah örneği olarak kabul ettiğimizi ilan ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Sabah

YORUM EKLE