YTB Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayımladı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ( YTB ) en az lise mezunu temizlik personeli, Programcı ve Bilişim personeli alımı yapacak. Şartlar ve kontenjan dağılımı nedir?

YTB Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayımladı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Resmi Gazetede personel alımı ilanı yayımladı. 17 Ocak 2022 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda olmak üzere 6 Sözleşmeli Personel Alımı yapacak. İşin Olsa ekibi olarak sizlere yayımlanan personel alımı ilanı hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

Sözleşmeli Personel Alımı Hangi Kadrolarda Yapılacak? Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 6 kişilik kadro ile sözleşmeli personel alımı yapacak. Bu yönde

  • 4/B Sözleşmeli olarak 5 kişilik kadro ile 4 Lise mezunu Destek Personeli ( Temizlik Personel ) ve Ön Lisans mezunu 1 Programcı alımı yapılacak.
  • Sözleşmeli Bilişim alanında olmak üzere 1 Ağ ve Sistem Güvenliği Uzmanı alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Genel Nitelikler Ne Olacak?

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak şartları aranacaktır.

İlanına Göre Özel Başvuru Şartları nedir?

4/B Sözleşmeli Personel Alımı Şartları:

Temizlik Personeli ve programcı alımları için adaylardan 2020 yılında yapılan KPSS'den Lise için KPSSP94 ve Ön Lisans için KPSSP93 puan türünden puan almış olmak ve Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak şartları aranacak.

Ayrıca Programcı alımı için, Yükseköğretim kurumlarının bilgisayar programcılığı ile ilgili bölümlerinden ön lisans düzeyinde mezun olmak veya ön lisans mezunu olmak koşuluyla bilgisayar programcılığı alanına ilişkin ders aldığını belgelendirmek veya bu alanda Millî Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olmak. En az D düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak. Tercihen .NET/C#/ASP.NET sertifikasına sahip olmak.

Destek Personeli (Temizlik Personeli) alımı için ise, Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. Tercihen, kamu kurum ve kuruluşlarınca verilen temizlik ve/veya hijyen sertifikasına sahip olmak. Bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

Sözleşmeli Bilişim Personeli Alım Şartları:

Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine, temsil kabiliyetine, analitik düşünme ve hızlı problem çözme yeteneğine sahip olmak, Yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek ve takım çalışmasına yatkın olmak, Başkanlıkça talep edilmesi halinde, sertifika istenmeyen ancak bilgi sahibi olması beklenilen konularda daha önce çalışılan işyerlerinden ilgili konuda çalıştığını gösterir referans mektubu getirmek şartları aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu sözleşmeli personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yapılmış olması gereklidir. Bu yönde 17 - 31 Ocak 2022 tarihleri arasında başvurular alınacak. Adaylar başvurularını sadece Elektronik ortamda ve şahsen olmak üzere başvuru tarihleri arasında yapılacak. İlanların detaylarını aşağıdaki bağlantılar üzerinden öğrenilecektir.

Temizlik Personeli ve Programcı Alımı İlanı

Sözleşmeli Bilişim Personeli Alım İlanı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur çiçek
Uğur çiçek - 2 yıl Önce

Ne kadar samimiyet siz ve torpile dayalı olduğu ilanın kpss şartı ile temizlik personeli arayışından belli