Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi 90 Hemşire Alımı İlanı Yayımlandı!

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Lisans mezunu hemşire alımı ilanı yayımladı. Başvuru şartları ve bilgisi haberde.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi 90 Hemşire Alımı İlanı Yayımlandı!

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi personel alımı ilanı yayımladı. Az Önce Resmi gazetede 24 Şubat 2023 tarihli yayımlanmış olan personel alımı ilanlarına göre Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli olarak 90 Sağlık personeli alımı gerçekleştirecek. Bu yönde Hemşire alımı yapılacak olup adayların mezuniyet ve diğer şartları sağlıyor olması gereklidir.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi Özel Bütçeden giderleri karşılanmak üzere 90 Hemşire alımı gerçekleştirecek.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Üniversite Hastanesi 90 Hemşire alımı ilanı için adayların genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
  • 2022 yılında yapılan KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, 
  • Hemşirelik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Hemşirelik Yüksekokulu veya Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü Mezunu Olmak,
  • ya yaşlılık aylığı almıyor olmak,
  • Daha önce görev yapılan kurum veya kuruluştan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Hemşire alımı başvuruları içi süreç ilanın yayımlanması ile birlikte başladı. Adaylar başvurularını en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular sadece istenen belgelerle birlikte Online olarak yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 24 Şubat - 10 Mart 2023

Başvuru Adresi:  https://www.nku.edu.tr

YORUM EKLE