KPSS 2023/3 Tercih Kılavuzu: Sanayi Bakanlığı 41 Personel Alımı! En Az Lise

KPSS 2023/3 Tercih kılavuzu yayımlandı. KPSS puanı ile Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 41 sözleşmeli personel alımı yapacak. Kontenjanlar?

KPSS 2023/3 Tercih Kılavuzu: Sanayi Bakanlığı 41 Personel Alımı! En Az Lise

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme merkezi Başkanlığından tercih kılavuzu yayımlandı. Az Önce yayımlanan tercih kılavuzuna göre Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda olmak üzere Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Ayrıca alımlar Bakanlığın Merkez ve Taşra teşkilatına istihdam yapılacak. Başvuru için adaylardan aranan şartlar nelerdir? Kimler başvuru yapabilecek? Kontenjan dağılımı nedir? Detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjan Dağılımı:

Bakanlık yayımladığı KPSS 2023/3 tercih kılavuzu ile toplamda 41 kişilik kadro için atama gerçekleştireceğini bildirdi. Bu kapsamda yayımlanmış olan ilan ile mezuniyete göre kontenjan dağılımı şöyledir;

Lise Mezunu Kontenjan Dağılımı:

Ortaöğretim mezunu adaylardan 12 kişilik personel kadrosu ile;

  • 10 Temizlik Görevlisi,
  • 2 Destek Personeli,

Ön Lisans Mezunu Kontenjan Dağılımı:

Ön Lisans mezunu 13 personel alımı yapılacak. Alımlar;

13 Büro Personeli,

Lisans Mezunu Kontenjan Dağılımı:

Lisans mezunu toplamda 16 personel alımı yapılacak. Alımlar;

  • 7 Büro Personeli,
  • 3 Mimar,
  • 5 Mühendis,
  • 1 Şehir Plancısı,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KPSS 2023/3 kapsamında yayımladığı tercih kılavuzu için adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 18 yaşını tamamlamış olmak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak" şartları aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

KPSS 2023/3 Tercihlerinde KPSS Şartı olarak adaylardan 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türü kullanılacaktır.

Nitelik Koduna Göre Özel Şartlar nedir?

Nitelik Kodu: 1101 - Cinsiyeti erkek olmak.

Nitelik Kodu: 1103 - Cinsiyeti kadın olmak.

Nitelik Kodu: 2001 - Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.

Nitelik Kodu: 2105 - Ortaöğretim Kurumlarının Seramik ve Cam Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak

Nitelik Kodu: 2111 - Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı ve Dallarından mezun olmak

Nitelik Kodu: 3163 - Genel İşletme, İşletme, İşletmecilik, İş İdaresi, Ticaret ve Yönetim, Endüstriyel Yönetim, Orta Kademe Yöneticilik, Orta Kademe Yöneticiliği, Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi, İşletme Yönetimi, Yönetim, Sevk ve İdare önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Nitelik Kodu: 3173 - Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme-Muhasebe önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Nitelik Kodu: 3181 - Maliye önlisans programından mezun olmak. 1235

Nitelik Kodu: 3183 - İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Nitelik Kodu: 4099 - Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programlarının birinden mezun olmak.

Nitelik Kodu: 4429 - Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri veya Çalışma Ekonomisi lisans programından mezun olmak.

Nitelik Kodu: 4503 - Kamu Yönetimi,Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi lisans programlarının birinden mezun olmak.

Nitelik Kodu: 4611 - Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak. 3160 3162

Nitelik Kodu: 4669 - İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak

Nitelik Kodu: 4747 - Mimarlık lisans programından mezun olmak

Nitelik Kodu: 4757 - Şehir ve Bölge Planlama lisans programından mezun olmak.

Tercihler Ne Zaman Yapılacak?

KPSS 2023/3 tercihleri için süreç kılavuzun yayım tarihi olan 6 Ocak 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 11 Ocak 2023 tarihine kadar tercihlerin yapılmış olması gerekmektedir.

ÖSYM Tercih Kılavuzu Duyurusu:

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının sözleşmeli personel pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2023/3 Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir.

Adaylar tercihlerini, 06-11 Ocak 2023 tarihleri arasında yapabilecektir. Tercih işlemleri, 06 Ocak 2023 tarihinde saat 14.30’da başlayacak ve 11 Ocak 2023 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2023/3 Tercih Kılavuzu kurallarına göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

KPSS 2023/3 TERCİH KILAVUZLARI:

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2023, 21:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre Bey
Emre Bey - 12 ay Önce

Yine yerel Yönetimler için kontenjan yok, 4 senedir bekliyoruz...