İçişleri Bakanlığı KPSS 60 Puan İle Bin 117 ( 1117 ) Büro Personeli Alım İlanı Yayımladı!

İçişleri Bakanlığı yayımlamış olduğu ilana göre bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı illerde toplamda bin 117 kişilik boş kadro ile sözleşmeli olarak Büro Personeli alımı yapacağını belirtti. Başvuru şartları ve diğer detaylar şöyledir.

İçişleri Bakanlığı KPSS 60 Puan İle Bin 117 ( 1117 ) Büro Personeli Alım İlanı Yayımladı!

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alım yapacağını belirtti. Yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak için farklı illerde toplamda 1117 Büro personeli alımı yapacağını açıkladı. Buna göre İçişleri Bakanlığı Taşra Teşkilatı, Valilik, İlçe, Kaymakamlık, İl ve İlçe Nüfus birimlerinde sözleşmeli büro personeli alımı yapacak. Buna göre başvuru yapacak adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacak ve diğer şartlarıda taşımaları durumunda başvuruları kabul edilecektir. İşte detaylar.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İçişleri Bakanlığı alımını yapacağı Sözleşmeli Büro Personeli pozisyonları için adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki A Bendinde bulunana genel şartları taşımak, Ön Lisans mezunu ve lisans meuznu olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans mezunları için KPSSp93, ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranacaktır.

Ayrıca adayların KPSS den aldıkları puan durumu sıralamaya sokulack ve yapılacak sıralama sonucunda kadro sayısının 5 katı kadar aday İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak Giriş Sınavına katılacaklardır. İlgili Giriş sınavı sözlü olarak yapılacaktır.

HANGİ İLLERDE ALIM YAPILACAK?

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 16 Temmuz 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler. Buna göre adaylar başvurularını en geç 20 Temmuz 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, İçişleri Bakanlığı www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yer alan “2018 yılı 4/B Sözleşmeli Büro Personeli Lisans Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na ya da “2018 yılı 4/B Sözleşmeli Büro Personeli Ön Lisans Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na, KPSS (B) Grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek başvuru tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir. Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir. İlan hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

SONUÇLARI VE GELİŞMELERİ TAKİP ETME:

Başvuru işlemleri başladığında veya oluşacak herhangi bir gelişmeden haberdar olmak isterseniz İşin Olsa Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek detaylı bilgi alab,lirsiniz. Mobil uygulamamızı indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 22:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esin
Esin - 4 yıl Önce

Yaş sarti olmasin artik su alimlarda...ilani bekle bekle bir de bakmissin yaş siniri.

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

2016 kpss sınavı girdim yaşım 34 dü. Şuan yaşım ilan metnine göre 4 ay ile kayıp ediyorum. sene göre 36 oluyorum. Herşey tamam fakat yaş sisteme göre olmuyor. ACİL YETKİLİLERE DUYURULUR. yaş düzenlemesi yapılsın lütfen. Sınav tarihi ile alsalar 34 olur yaş. nasıl olacak. hakkımı istiyorum. YAŞ DÜZENLEMESİ YAPILSIN

Gül
Gül - 4 yıl Önce

Buradan yeni sınava girecek olan adaylara sesleniyorum 35 yaş üstüyseniz girmeyin para ve emek kaybı kesinlikle iyi torpil yoksa hiçbir yere atanmazsınız olan paranızı da yedirmeyin

Ahmet C.
Ahmet C. - 4 yıl Önce

brüt 2439 tl ise net 1800 TL maaş olacak o zaman.

CAHİT
CAHİT - 4 yıl Önce

İNŞAALLAH BANADA NASİP OLUR

Muslu
Muslu - 4 yıl Önce

Milletvekili secilme sartlarinda ilkokul mezunu,yas sarti 18 iken siradan bir memurluk alim sarti lisans mezun olcak , yas 35 űstü olmayacak gibi hatalarla dolu bir duzen var bu ulke de kolelik sistemi resmen ... memur alimi yapilirken egitime ve liyakata gosterilen ozen m.vekili secilirken gosterilseydi ûlke daha yasanilir bi hal alirdi..

genc
genc - 4 yıl Önce

1999'dan beri kpss'ye giriyorum.Artık önceliğin onca yıl emek verip sabreden,yaş mağduru olanlara verilmesini rica ediyorum.Her alımda yaş sınırı önümüze engel oluyor.

sahin
sahin - 4 yıl Önce

edirnede basvuru ne kadar olur