İçişleri Bakanlığı 7 Alanda Yeni Personel Alımı Başvurusu Başladı! KPSS li KPSS siz

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu başladı. 7 alanda KPSS'li KPSS siz sözleşmeli personel alımı yapılacak. Başvuru şartları ve ilan detayları nedir?

İçişleri Bakanlığı 7 Alanda Yeni Personel Alımı Başvurusu Başladı! KPSS li KPSS siz

İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı personel alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Sözleşmeli personel alımı yapacağını bildirmişti. Söz konusu ilana göre İçişleri Bakanlığı 7 farklı alanda personel alımı yapacağını belirtti. İlgili ilana göre alımlar KPSS Puanı ile veya KPSS Puanı olmaksızın gerçekleştirilecek. Peki başvuru için adaylardan aranan nitelikler nelerdir?

Yeni Personel Alımı Yapılacak! Başvurular Başladı!

Geçtiğimiz gün Bakanlığın 3546 sözleşmeli personel alımı başvuruları sonrası yeni bir ilan ile Bakanlık Sözleşmeli Personel alımı yapacağını belirtti. Söz konusu ilana göre başvurular 24 Haziran 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 30 Haziran 2022 tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Başvurular Elektronik ortamda kariyer adresi üzerinden yapılacak.

Başvuru Ekranı: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

Başvuru Tarihleri: 24 - 30 Haziran 2022

KPSS'li veya KPSS siz Başvuru Kabul Edilecek!

Bakanlık alacağı sözleşmeli personel adayları için KPSS Şartı arayacak. Ancak KPSS Puanı olmayan adaylarda başvuruda bulunabilecekler.

İçişleri Bakanlığı adaylardan değerlendirme için hem YDS hem KPSS Puanı kullanacak. Lisans seviyesinde P3 puan türüne göre başvuru alınacak olup Başvuru değerlendirmesinde KPSS puanının %70 i ve YDS Puanının %30 u ele alınacak. KPSS Puanı olmayanlardan ise puanı 70 olarak ele alınacak değerlendirmelerde KPSS %70 ve YDS Puanı %0 olarak değerlendirilecektir.

Başvuru Alınacak Kontenjanlar Nelerdir?

  • Kıdemli .Net Yazılım Uzmanı 1,
  • Kıdemli Java Yazılım Uzmanı 1,
  • Kıdemli .Net Yazılım Geliştirme Uzmanı 1,
  • Kıdemli Java Yazılım Geliştirme Uzmanı 1,
  • .Net Yazılım Geliştirme Uzmanı 2,
  • Java Yazılım Geliştirme Uzmanı 1,
  • İş Zekası Uzmanı 2,

olmak üzere toplamda 9 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru Genel Şartları?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu doğrultuda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE