Dicle Üniversitesi En Az Lise Mezunu 242 Personel Alımı Başvuruları Başladı

Dicle Üniversitesi Personel Alımı için resmi gazete'de 242 kişilik sözleşmeli personel alım ilanı yayımladı ve başvurular başladı. Şartlar nedir?

Dicle Üniversitesi En Az Lise Mezunu 242 Personel Alımı Başvuruları Başladı

Dicle Üniversitesi bünyesindekş personel eksikliğini karşılamak üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını belirtti. Resmi Gazete'nin 13 Temmuz 2020 tarihli sayısında yer alan ilanda 242 kişilik kadro yer alıyor. Ayrıca alımlar KPSS B grubu puan sırasına yapılaca olup en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecekler. Başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup kador dağılımı ve başvuru şartları haberimizde yer almaktadır.

KADRO DAĞILIMI:

Dicle Üniversitesi 242 kişilik kadro ile bünyesine, 118 Hemşire, 2 Diyetisyen, 9 Laborant, 5 Ebe, 12 Röntgen Teknisyeni, 2 Psikolog, 5 Eczacı, 5 Fizyoterapist, 38 Sağlık Teknikeri, 48 Diğer Sağlık Personeli alınacak.

*Eczacı; lisans mezuniyet notu derecesine göre belirlenecektir. Notların eşitliği halinde adaylar arasından diploma tarihi itibariyle önce mezun olana, bunun da eşit olması halinde yaşı büyük olana öncelik verilecektir.

**İşaretinin bulunduğu Unvanlar için istenen “Herhangi bir Eğitim ve araştırma hastanesi, Özel dal eğitim ve araştırma hastanesi veya Üniversite hastanesinde en az …… yıl deneyimi olmak” ifadesi üçüncü basamak sağlık kurumlarıdır.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Adaylardan genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise KPSS, Eğitim ne Nöbet şartı yer alıyor. 

Genel Şartlar:

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kamu hakklarından mahrum olmamak,

- Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

- Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

- Erkek adyalar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

- Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,

Özel Şartlar:

KPSS Şartı: Adayların 2018 yılında yapılmış olan KPSS'den puan almış olmaları gereklidir. Bu yönde Lise mezunları için P94, Ön Lisans mezunları için P94 ve Lisans mezunları için P3 puan türünden puan şartı var. Bu yönde adayların KPSS'den en az 60 puan almış olmaları gereklidir.

Nöbet: Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.

Eğitim: Adayların yukarıdaki belirtilen tablodaki eğitim şartlarını yerine getiriyor olmaları gereklidir.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Dicle Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için başvurular ilanının Resmi Gazete'de yayımlanması ile birlikte yani 13 Temmuz 2020 tarihi ile başlamıştır. Bu kapsamda başvurular en geç 15 gün içerisinde ( 22 Temmuz 2020 ) saat 23:59'a kadar yapılması gereklidir. 

Başvurular İnternet'ten Üniversitenin www.dicle.edu.tr/ web adresi duyurular bölümünde ilan edilecektir. Asıl adaylar atanmak üzere başvuru yapmadığı takdirde, yedek kazananlar sırası ile çağrılacaktır.

ONLİNE BAŞVURUDA SİSTEME EKLENMESİ GEREKEN BELGELER

1 - Başvuru Formu (sistemden Online olarak doldurulacaktır.)

2- Nüfus cüzdanı fotokopisi.

3 - Diploma veya Geçici mezuniyet belgesi (noter tasdikli veya barkotlu e-devlet çıktısı kabul edilecektir.)

4 - Lisans mezunları için 2018 KPSS(P3), ön lisans mezunları için 2018 KPSS (P93) ve Lise için 2018 KPSS- P94 puan türü sınav sonuç belgesi.

5 - Lisans Programından mezuniyet derece belgesi-transkript 100’ lük sistem (Eczacı için)

6 - Başvurulan unvanda isteniyor ise iş tecrübesini gösterir onaylı belge veya sertifika

7 -SGK Hizmet Dökümü (İş tecrübesi istenilen pozisyonlarda barkodlu e-devlet çıktısı)

DİĞER SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 07:25
YORUM EKLE